Złote Piaski – wczasy na Bułgarii

Bułgaria to idealne miejsce na wakacyjną podróż, przemawiają do nas nie tylko niskie ceny na miejscu, ale również ponad 400 km wybrzeża, na którym znajdują się złociste plaże.

Bułgaria – Złote piaski – Cudowne miejsce na wczasy

Złote piaski są z jednych z najbardziej znanych miejsc nad Morzem Czarnym, budowę rozpoczęto w 1957 roku. Miejsce to jest uznawane za letnią stolicą Bułgarii, a dzięki bogatej ofercie hotelowej oraz piękne plaże stało się bardzo popularnym kierunkiem na mapie dla turystów.

Złote Piaski znajdują się 18 kilometrów od Warny oraz są na drugim miejscu pod względem wielkości w Bułgarii. Turyści cenią to miejsce przede wszystkim za piękne plaże. Średnia temperatura która tam panuje to 27 stopni Celsjusza. W sezonie letnim temperatura wody utrzymuje się również w nocy.

Wzdłuż wybrzeża znajdą Państwo wiele miejsc gdzie można wypożyczyć leżaki, sprzęt wodny, parasole które zachęcają do wypoczynku.

Atrakcyjne ceny – Nie tylko wczasów

Złote piaski w Bułgarii są odwiedzane nie tylko z powodu pięknych plaż czy atrakcji, ale bardzo niskich cen które spotykają nas na miejscu. Najwyższe ceny są standardowo przy plażach. Jednak jeśli oddalimy się pare kilometrów od brzegu ceny napojów czy dania zmieszają się o połowę. Cena wynajęcia pokoju w centrum wynosi zaledwie 10-20 euro za dobę, a cena tygodniowego pobytu w hotelu wynosi 1000-1500 zł. Również Bułgaria słynie z produkcji świetnych win, również przedział cenowy jest bardzo niski od 5 do 10 zł, a koszty produktów w sklepach spożywczych jest bardzo zbliżony do cen w polsce.

Warna to musisz zobaczyć

Lecąc do Bułgarii turyści najczęściej bywają w Warnie tylko dwa razy – przy przylocie oraz wylocie. Niestety to błąd, ponieważ jest to jedno z najciekawszych miast w tym regionie. Dumnym miejscem w Warnie jest Płanczad Nezawimost – jest to plac z fontann otoczone restauracjami gdzie spotkamy tradycyjne dania bułgarskie. Również jednym z miejsc na które warto zwrócić uwagę jest Katedra Zaśnięcia NMP wybudowana w XIX wielu na wzór cerkwi w Sanktuarium w Petersburgu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x