Złap wiatr w deskę – czyli modne sporty wodne!

Część z nas za jedyny sport wodny uznaje pływanie. Jest też grupa osób, bardziej światłych w tym temacie potrafiących jednym tchem wymienić i inne dyscypliny sportowe związane z akwenami wodnymi. Najczęściej będzie to kajakarstwo, żeglarstwo, surfing czy nurkowanie. Ale czy to wszystko w temacie? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie sporty wodne są teraz modne i jakich warto spróbować wybierając się na wakacje z Jovi Travel – czytaj dalej!

Zanim przejdziemy do samych dyscyplin warto zauważyć, że nie są to sporty jedynie zarezerwowane w ramach nadmorskich rozrywek. Aby uprawiać te sporty wodne nie trzeba jechać aż nad morze. Dodatkowo ich wybór jest tak wielki i są tak różnorodne, że bez problemu każdy wśród nich znajdzie coś idealnego dla siebie. Wakeboarding to dzisiaj jeden ze sportów wodnych cieszących się największą popularnością. O co w nim chodzi? Poruszamy się po powierzchni wody przy pomocy specjalnej deski tzw. wakeboardingowej. To jednak nie koniec – oprócz poruszania się na desce konieczne jest także trzymanie się liny przyczepionej do łodzi lub specjalnego wyciągu. Widzicie podobieństwo do innych sportów? Macie racje, bowiem ta dyscyplina to zgrabne połączenie nart wodnych, snowboardu i surfingu.

Oprócz takiej ciekawej nowości niezmienną popularnością wciąż cieszy się znany i lubiany kitesurfing. Tutaj dla krótkiego przypomnienia wyjaśniamy, że w tym sporcie chodzi o to, by deskę prowadzić tutaj w sposób podobny do snowboardu. Pędnik również ma charakterystyczną konstrukcję, dzięki której cała zabawa przynosi jeszcze więcej emocji.

Jednak hitem nadchodzącego wakacyjnego sezonu okazuje się flyboarding! Wiąże się z odwiecznym pociągiem człowieka do latania – tutaj jest to możliwe przy użyciu dawki. Decydując się na ten sport należy się przygotować na naprawdę sporą dawkę adrenaliny. Flyboard, od którego wzięła się nazwa sportu to urządzenie podłączane do skutera wodnego za pomocą specjalnego węża. Ten tłoczy wodę i wyrzuca ją do boarda pod dużym ciśnieniem. Efekt? Unosimy się nad wodą aż 15 metrów! Warto tego spróbować i przeżyć te emocje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x