Zemsta faraona

Wybierając się do Egiptu zapewne będziecie przestrzegani przed zemstą faraona. Cóż to takiego? To rodzaj biegunki, która wywoływana jest przez odmienną florę bakteryjną na jaką traficie w Egipcie. Na początek zaznaczę, iż nie każda biegunka to „zemsta faraona„. Przede wszystkim napotkać możecie na nią tylko w Egipcie. Turyści często piszą, że dostali „zemsty” w Tunezji, Turcji czy też jeszcze innych krajach, a nie jest to prawdą. Objawy zemsty to biegunka, wymioty, a czasami wysoka gorączka. Na wakacje jedziemy po to, żeby wypoczywać, a jeśli dopadanie was „zemsta” to swój urlop spędzicie w pokoju, a konkretniej w łazience. zrobić, aby ograniczyć ryzyko Warto wiedzieć co należy robić, aby ograniczyć ryzyko choroby. Tak naprawdę nie ma jednej, skutecznej metody zapobiegnięcia, gdyż możecie robić wszystko co napiszę i dostać zemsty, a wasi znajomi mogą robić wszystko dokładnie odwrotnie i jej nie dostać. Kluczowym elementem jest tutaj wasz organizm. Tak naprawdę to od niego w większości wszystko zależy, gdyż każdy przecież reaguje na zmiany zupełnie inaczej. Mimo wszystko wskażę najważniejsze czynniki, na które należy uważać:

* absolutnie nie pij wody z hotelowych kranów, tylko i wyłącznie wodę podawaną w restauracjach hotelowych, jeśli nie masz wyżywienia w cenie to jedz w drogich restauracjach
* nie korzystaj z lodu do napojów – w większości hoteli, zwłaszcza słabych, lód przygotowywany jest z wody hotelowej
* omijajcie dziwne lemoniady, które podawane są w większości egipskich hoteli
* nie kąpcie się pod żadnym pozorem w Nilu, możecie się nabawić tym sposobem wielu chorób
* zamiast zimnych napojów pijcie do posiłków gorącą herbatę czy też kawę
* nie spożywaj od samego początku surowych warzyw oraz owoców, najlepiej aby były przegotowane
* zabierzcie z Polski butelkę wódki, nie jest prawdą, że macie pić kilka „setek” dziennie , ale „pięćdziesiątkę” zawsze warto skosztować. Picie zbyt dużej ilości wysokoprocentowych alkoholi może mieć efekt odwrotny do zamierzonego – spowoduje odwodnienie.
* nie jedz od początku pobytu wszystkich podawanych dań, próbuj wszystkiego stopniowo

Warto rozpocząć przed wyjazdem profilaktykę. Zakupcie na tydzień lub dwa przed wyjazdem jeden z trzech leków: Lacidofil, Trilac, Lakcid. Normalizują one florę jelitową. Z leków tych korzystajcie zgodnie ze wskazaniami lekarza, a nie tak jak piszą na opakowaniu. Co robić jeśli dopadnie Cię „zemsta faraona”? Oto kilka wskazówek:

* zaczynamy oczywiście od wizyty u lekarza, w zależności od „zaawansowania” choroby otrzymacie Antinal lub też Diax.(ewentualne coś nowszego)
* dla dzieci przygotowane jest doskonałe lekarstwo – Cortigen B6 Pediatric, w formie zastrzyku, działa ponoć bardzo szybko
* leki należy zażywać przed kolejnymi posiłkami, jeśli zauważycie, że „zemsta” ustąpiła to odstawcie koniecznie leki
* jeśli „zemsta” dopadnie was gwałtownie to udajcie się do rezydenta – zawsze mają jakieś lekarstwa w zapasie

Leków na „zemstę faraona” jest oczywiście znacznie więcej. Oto lista najbardziej znanych:

* polskie: Imodium, Stoperan, Lacidofil, Smecta (dla dzieci)
* egipskie: Dexim, Lomotil

Co ciekawe najbardziej odporne na tą chorobę są dzieci, a najbardziej narażone są osoby starsze. Wasze doświadczenia z „zemstą” proszę opisywać w komentarzach.

Czytelnicy tego artykułu przeglądali również:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x