Wypoczynek i zwiedzanie – 3 pobliskie miasta za granicą, które warto odwiedzić

Jedni lubią relaksować się na plaży, inni wolą aktywny wypoczynek. Jeśli lubisz zwiedzać, ale nie chcesz oglądać wyłącznie zamków i kościołów, sprawdź, jakie inne atrakcje czekają na ciebie w miastach położonych niedaleko polskiej granicy!

Brno – szlakiem czeskiego modernizmu

Miłośnicy modernistycznej architektury nie będą się w Brnie nudzić – znajduje się tam słynna willa projektu Miesa van der Rohe, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W latach 20. na terenie Brna postawiono również kompleks budynków mieszkalnych Nový dům. Obiekty te odegrały znaczącą rolę w rozwoju czeskiego modernizmu. Ważnym i o wiele starszym zabytkiem stolicy Moraw jest twierdza Špilberk z XIII w., której sylwetka góruje nad miastem. Choć morawski region słynie głównie ze swoich winnic, amatorzy piwowarstwa też znajdą tam coś dla siebie. Zwiedzanie browaru Starobrno, połączone z degustacją, jest okazją do spróbowania prawdziwego czeskiego piwa. Warto skusić się również na limitowane edycje tego trunku. Brno to dobre miejsce na wakacyjny pobyt, do którego łatwo się dostać. Często jeżdżą tam busy i pociągi z Polski, warto też rozważyć opcję podróży z innymi osobami.

Drezno – niedrogi dojazd busem – przewóz osób do Niemiec

Stolica Saksonii jest nazywana perłą baroku – jej najsłynniejszy zabytek, późnobarokowy kompleks pałacowy Zwinger, ozdobiony jest licznymi, misternie wykonanymi rzeźbami. To miejsce odwiedza każdy, kto przyjeżdża do Drezna. Mniej oczywistą, ale nie mniej atrakcyjną opcją, jest Muzeum Komunikacji i Transportu. Można tam m.in. wybrać się na przejażdżkę starym tramwajem, zobaczyć dawne wagony kolejowe i samemu przekonać się o wygodzie roweru jednokołowego. Wyjątkowym miejscem jest też mleczarnia Molkerei Pfunds uznawana za najpiękniejszą na świecie. Jej ściany pokrywają bogato zdobione kafelki, co sprawia, że wnętrze lokalu przypomina królewską komnatę. Będąc w Dreźnie warto też spróbować win pochodzących z lokalnych, saksońskich plantacji. Spośród wielu szczepów, niektóre, jak np. Goldriesling, są uprawiane wyłącznie w Saksonii. Zaletą Drezna jest również jego bliskie położenie i łatwy dojazd. Istnieje wiele firm, oferujących przewóz osób do Niemiec w przystępnych cenach, takich jak chociażby http://www.busemdoniemiec.eu/uslugi/przewoz-osob-do-niemiec/ co sprawia, że saksońskie miasto jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla Polskich turystów, którzy cenią sobie komfort w dobrej cenie.


Lwów – polskie akcenty na Ukrainie

Lwów ujmuje przyjezdnych wyjątkową atmosferą i… cmentarzami. Janowski, Łyczakowski i Orląt są świadectwem polskiej historii. Stare nagrobki często ozdabiają rzeźby, które nierzadko stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Na wielu płytach można też zobaczyć zdjęcia ludzi, którzy mieszkali przed laty we Lwowie, a nawet poznać ich historie. Nieco inny nastrój towarzyszyć ci będzie w innych częściach miastach, szczególnie jeśli odwiedzisz ormiańską Katedrę Wniebowzięcia NMP. Choć jej zewnętrzne mury nie wyróżniają się niczym szczególnym, wnętrze świątyni zachwyca feerią barw i różnorodnością stylów architektonicznych. Będąc we Lwowie, nie można też pominąć wizyty w operze. Budynek jest piękny nie tylko od strony ulicy, dlatego, nawet jeśli nie znasz języka, wybierz się na spektakl. Ceny biletów są stosunkowo niskie, a dzięki temu zobaczysz wnętrze sali operowej. By dojechać do Lwowa, najlepiej wybrać się w podróż pociągiem, a po przekroczeniu polsko-ukraińskiej granicy przesiąść się do jednego z wielu busów jadących w tamtą stronę, tzw. marszrutek, które za niewielką opłatą zabiorą cię do miasta.

Kraje, które sąsiadują z Polską, słyną głównie z imponujących stolic, ale są tam też i inne miasta, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednych turystów. Dojazd do nich jest ułatwiony, dlatego warto ruszyć w drogę i wybrać tani przewóz osób do Niemiec lub do Czech. Skorzystaj z okazji i odwiedź nowe miejsca w te wakacje!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x