Wszystkie drogi prowadzą do Ciechocinka!

Ciechocinek to piękne polskie miasto, które kojarzy nam się głównie z uzdrowiskami i sanatoriami. Nie ma w nim praktycznie przemysłu, dominują natomiast szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze i ośrodki wczasowo-wypoczynkowe. Kwitnie tu także tradycyjna turystyka, o czym świadczy ilość różnych hoteli znajdujących się na jego terenie. Co mogą nam zaoferować hotele w Ciechocinku? Dlaczego weekendowy wypad do tej uroczej miejscowości to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Hotele w Ciechocinku – nie tylko wypoczynek

Z racji tego, iż Ciechocinek słynie z uzdrowisk i zabiegów leczniczych, również hotele oferują tutaj usługi pielęgnacyjne dla ciała i ducha. Połączenie hotelu i SPA to dobry pomysł, zwłaszcza w Ciechocinku, gdyż aura tego miejsca sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale i dbaniu o zdrowie. Co więc może nam zaoferować taki hotel, połączony ze SPA? W zakresie leczenia różnych schorzeń ortopedycznych można liczyć na zabiegi i ćwiczenia przy bólach kręgosłupa, bólach mięśniowych, wadach postawy, w stanach pourazowych oraz różnych stanach chorobowych stawów obwodowych. W kwestii neurologicznej możemy skorzystać z zabiegów przydatnych przed i po operacjach dyskopatii, przed i po operacjach stabilizacyjnych kręgosłupa oraz przy rwie kulszowej i barkowej. Możemy również odbyć rehabilitację przy różnych kontuzjach czy przeciążeniach, które szczególnie zdarzają się sportowcom. Dostępność takich usług leczniczych zdecydowanie zwiększa atrakcyjność hotelu, gdyż do sanatorium czy uzdrowiska trzeba mieć skierowanie oraz czekać na wyznaczony termin. W hotelu może zatrzymać się każdy, a oprócz zabiegów – dostępne są też różne atrakcje.

Usługi SPA w Ciechocinku

Oprócz wysoko rozwiniętych usług medycznych, wiele hoteli w Ciechocinku (np. http://www.villapark.pl) oferuje szereg zabiegów SPA. Ich celem jest zarówno usuwanie niedoskonałości ciała, wraz z jego pielęgnacją, jak również odnowa biologiczna oraz relaks – także dla umysłu. To świetny sposób na odprężenie dla osób na co dzień zabieganych i zapracowanych. W skład takich usług mogą wchodzić zabiegi pielęgnacyjne, na przykład peeling całego ciała, kąpiel w algach, seans w łaźni parowej, jak również zabiegi relaksacyjne, jak różnego rodzaju masaże. Do dyspozycji jest także siłownia i fitness, gdzie można wykonywać konkretne ćwiczenia pod okiem trenera, dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Ze względu na specyfikę Ciechocinka, który słynie z leczniczych solanek i pijalni wód, hotele typu SPA w Ciechocinku posiadają strefę z basenami solankowymi, jacuzzi ze słoną wodą, łaźnię solno-parową czy też saunę suchą z rozpylanym aerozolem solankowym. Takie urozmaicenie z pewnością podkreśla zdrowotną naturę Ciechocinka i jest czymś oryginalnym. Jeśli więc chcesz odpocząć w weekend, wybierz się do Ciechocinka – miasta, które nie tylko zachwyci Cię swoim pięknem, ale również zadba o Twoje zdrowie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x