Wakacje z dzieckiem w Egipcie

Z pewnością na sam pomysł wyjazdu z małym dzieckiem (do 2 lat) do Egiptu, byliście krytykowani przez wszystkich bliskich. Co to za pomysł? Na takie gorąco? Samolotem? W praktyce jednak ten okres do 2 roku życia jest idealnym momentem by wyjechać z dzieckiem do Egiptu. W kolejnych latach będzie tylko gorzej.

Dlaczego idealnie jest wybrać się z małym dzieckiem do Egiptu? Bo:

  1. Dziecko będzie jadło tylko to, co sami mu podacie,
  2. Dziecko nie będzie leżało na słońcu,
  3. Dziecko nie będzie piło wody w przypadkowych miejscach.

Jak to wszystko zorganizować? Przede wszystkim na wakacje do Egiptu musicie zabrać jedzenie dziecka. Desery i obiadki w słoiczkach, herbatka, kaszka czy mleko modyfikowane. Teoretycznie wszystko można kupić na miejscu, ale przecież zawsze pewniejsze jest zabranie tych posiłków, które już przetestowaliście. Właśnie przez jedzenie dziecka jego bagaż będzie dosyć ciężki, ale pamiętacie, że część linii lotniczych umożliwia, by dziecko posiadało normalny bagaż, mimo że nie płaci za lot(15 kg! – warto sprawdzić regulamin linii lotnicznych). Gdyby dziecko dopadła zemsta faraona, to trafiłoby do szpitala. Dorosłym ciężko jest przetrwać objawy zemsty, a jak zareaguje dziecko?

Wszystkie posiłki dla dziecka musza być przygotowane z wykorzystaniem wody butelkowanej. Pod żadnym pozorem nie wolno niczego przygotować korzystając z wody z kranu. Ta, może zaszkodzić nawet dorosłym, nie mówiąc już o dzieciach. Pamiętajcie by zabrać ze sobą czajnik, w przypadku gdy nie ma go na wyposażeniu pokoju hotelowego.

Dziecko na wakacjach powinno być codziennie kąpane, szczególnie jeśli „bawiło się” w basenie. Powinniście zabrać ze sobą niewielki dmuchany basenik. Oczywiście nie kąpiecie dziecka w wodzie z kranu – korzystacie również i w tym wypadku z wody butelkowanej. Hotele posiadają jej pod dostatkiem.

Jak najbardziej wasze dziecko może kąpać się w basenach! Nie może jedynie zamoczyć uszu. Na to szczególnie powinniście uważać. Ta rada pochodzi od lekarza pediatry. Nie zdajecie sobie sprawy jaką radość zrobicie swojemu dziecku codziennymi kąpielami w basenie!

Koniecznie przed wyjściem na powietrze smarujcie dziecko kremami z dużym filtrem (50). Małe dzieci bardzo łatwo „łapią” słońce, nawet kiedy są nasmarowane takimi kremami, dlatego starajcie się unikać słońca jak tylko będzie to możliwe.

Dziecko w czasie wyjazdu będzie piło nawet 3 razy więcej niż normalnie w Polsce. Przygotujcie zatem odpowiedni zapas napojów. Zwiększone picie to również większe zużycie pieluch. Dziecko może ich wykorzystać nawet 2x więcej, tak więc pamiętajcie o odpowiednim zapasie.

To, że wyjeżdżacie z dzieckiem wcale nie oznacza, że nie możecie się bawić wieczorami. Zabierzcie ze sobą elektroniczną nianię. Niewielkim kosztem zapewnicie sobie wieczorny spokój.

Dziecko będzie dobrze czuło się nawet w wysokiej temperaturze, ale bez przesady. Wyjazd jest rozsądny poza sezonem.

Po powrocie będziecie mieć problem – jak wytłumaczyć dziecku, że dziś nie będzie pływało w basenie i zamiast w samej pieluszce, będzie musiało naciągnąć czapeczkę i mało przyjemne rajstopy!

Uwaga: nie każde dziecko może tak samo dobrze przetrwać wakacje w Egipcie. Jeśli Twoje dziecko często choruje, jest alergikiem lub też miewa inne problemy, to pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj na wakacje zagraniczne, szczególnie do ciepłych krajów.

Na podstawie pobytu z siedmiomiesięcznym dzieckiem w Hurghadzie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x