Wakacje w zimie, czyli gdzie na narty?

Wielu z nas stając przed okresem zimowych ferii wypoczynkowych zastanawia się co zrobić z wolnym czasem – przerwą w pracy, przerwą na uczelni czy po prostu feriami w szkole. Najlepszym pomysłem jest zawsze wyjazd w góry i oddanie się zimowym szaleństwom na śniegu. Polskie góry jednak w żaden sposób nie zachęcają do wyjazdu zważywszy na infrastrukturę niedopasowaną do ilości chętnych. Gdzie zatem jechać, aby móc bez większych problemów odpocząć i z jakim budżetem należy się liczyć?

Północne Włochy w zasięgu ręki!
Jednym z najlepszych regionów do wypoczynku zimowego są północne Włochy. To właśnie tam znajduje się region Val di Sole, w którym połączone ze sobą kurorty stworzyły jedne wspólny i skomunikowany ze sobą ośrodek górski, na który składają się ponad 50 kilometrów tras zjazdowych i blisko 300 kilometrów nartostrad. W porównaniu z polskimi, nawet największymi ośrodkami górskimi, są to znacznie większe liczby! Już sama liczba wyciągów i kolejek w liczbie 140 działa na wyobraźnię.

Co jednak istotne z punktu osób wybierający się w ten region, do korzystania ze wszystkich wyciągów wystarczy jeden uniwersalny skipass – nie ma potrzeby wykupywania karnetu na każdy konkretny wyciąg, co tym samym sprzyja integracji kurortów oraz sprawia, że nie zaznamy nudy. Na jednym skipassie możemy odwiedzić wszystkie 140 wyciągów i kolejek.

Z kim jechać?
W region Val di Sole najlepiej udać się z wycieczką zorganizowaną – wyjdzie nas to znacznie taniej niż gdybyśmy musieli samodzielnie organizować transport oraz miejsce noclegowe. Organizatorzy takich wyjazdów mają nie tylko sprawdzone miejsca, ale również mogą liczyć w nich na niższe ceny w związku z systematycznym korzystaniem z usług oraz z tym, że są to grupowe wyjazdy.

INTEGRA
Jednym z polecanych wyjazdów, o którym ciężko znaleźć gdziekolwiek negatywne informacje, jest INTEGRA – pewnego rodzaju wydarzenie organizowane z początku dla studentów poznańskich uczelni, które następnie rozrosło się na cały kraj. Jest to wyjazd integracyjny, którego celem jest właśnie Val di Sole. Za około 1400 złotych otrzymujemy tygodniowy, aktywny wypoczynek na włoskiej ziemi – przejazd z Poznania, zakwaterowanie, karnet skipass oraz powrót do Poznania.

Z całą pewnością Val di sole, a w szczególności trzy miejscowości tworzące wspólny ośrodek sportów górskich – Folgarida, Marilleva oraz Madonna di Campiglio zasługują na uwagę. Informacje na temat tych ośrodków oraz informacje na temat wyjazdów zorganizowanych wyruszających z Polski można najszybciej i najłatwiej znaleźć w wyszukiwarkach internetowych lub portalach ogłoszeniowych pod hasłami „narty Val di Sole”, „Narty Włochy Val di Sole” lub „Marilleva narty”.

Włoskie Alpy!
Podsumowując, włoskie Alpy wydają się ofertą znacznie bardziej atrakcyjną od polskich gór, w których zawsze jest ryzyko, że nie będzie naturalnego śniegu i odpowiedniej temperatury do uruchomienia armatek śnieżnych. Czy warto zatem ryzykować własnym urlopem i własnymi dniami wolnymi? W końcu zima jest tylko raz w roku!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x