Ubezpieczenie turystyczne – kiedy się przydaje?

Ubezpieczenie turystyczne to rzecz, o której warto pamiętać zawsze, kiedy decydujemy się wyjechać na urlop. Szczególnie tyczy się to zwłaszcza tych sytuacji, kiedy wakacje spędzamy poza granicami naszego kraju.

Nie ma tutaj znaczenia cel naszego wyjazdu, a także czas jego trwania. Zawsze trzeba bowiem wychodzić z założenia, że pojawić mogą się nieprzewidziane okoliczności, które będą wymagały dodatkowych środków finansowych.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ten rodzaj ubezpieczenia obejmuje przede wszystkim gwarantowaną ochronę w momencie, kiedy dopada nas choroba lub przydarza się nam wypadek (szczegółowe informacje: Liberty – ubezpieczenia turystyczne). Dokładny zakres ubezpieczenia, na które się decydujemy, uzależniony jest od tego, co zamierzamy w czasie urlopu robić oraz gdzie chcemy go spędzić. Z pewnością na inne ubezpieczenie powinna zdecydować się osoba, która wyjeżdża na greckie plaże, a na inne ta, która postanowiła spędzić czas wolny od pracy na trekkingu w Karakorum. Obecnie firmy ubezpieczeniowe pozwalają na dopasowanie ubezpieczenia do specyfiki wyjazdu.

Indywidualna oferta

Wartość ubezpieczenia oraz gwarantowana kwota, którą otrzymamy w wypadku zdarzenia powinna być zawsze dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Decyzja o tym, na co się decydujemy zawsze powinna zależeć od nas. Warto jednak zasięgnąć opinii agenta, który pomoże znaleźć ubezpieczenie idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Wiele agencji ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie dodatkowe polisy, dzięki którym oferta wykracza znacznie poza pokrycie kosztów ubezpieczenia ambulatoryjnego. Taka dodatkowa ochrona może obejmować:

  • ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej;
  • ubezpieczenie od wypadków w trakcie uprawiania sportów podwyższonego ryzyka;
  • ubezpieczenie na wypadek utraty bagażu lub sprzętu sportowego.

Ciekawą opcją jest również ubezpieczenia na wypadek zaostrzenia się chorób przewlekłych – jego wykupienie zaleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z takimi chorobami, jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze.

Najbardziej powszechna forma

Najbardziej powszechną formą ubezpieczenia podróżnego jest zabezpieczenie kosztów leczenia. Podstawowa opcja obejmuje jedynie refundację podstawowej kuracji. Ta rozszerzona to również zakup drogich, ale jednocześnie niezbędnych leków, pokrycie kosztów transportu do szpitala, a nawet do kraju. Niektóre agencje ubezpieczeniowe gwarantują również pokrycie kosztów przyjazdu osoby bliskiej oraz jej pobytu. Ciekawą propozycją jest tak zwana pomoc konsultacyjna, która przydaje się wtedy, kiedy nie do końca orientujemy się, gdzie szukać pomocy w danej sytuacji. Pozwoli to uniknąć wielu komplikacji i stresów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x