Strefy bezcłowe przy zimowych kurortach

Zakupy w strefach bezcłowych kojarzą nam się przede wszystkim ze sklepikami na przejściach granicznych oraz z lotniskami, na których działają tzw. bezcłówki. Ze stref bezcłowych korzystamy najczęściej podczas wakacyjnych wyjazdów, ale warto również rozważyć odwiedzanie takich miejsc również podczas wypoczynku zimowego. Jak się okazuje w pobliżu zimowych miejscowości również działają popularnie zwane „tax free”.

Na terenie Europy niewiele jest takich miejscowości, te najbliższe znajdują się na granicy Austrii i Szwajcarii w miejscowości Samnaun oraz na granicy Włoch i Szwajcarii w miejscowość o nazwie Livago. W zasadzie są to dwie najbardziej popularne strefy bezcłowe jakie odwiedzić można podczas korzystania z uroków europejskich kurortów zimowych.

Co zatem warto kupić na przejściach bezcłowych? Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na sprzęt elektroniczny, który na przejściach bezcłowych kupić można znacznie taniej. Szczególnie atrakcyjne ceny dotyczyć mogą aparatów fotograficznych, które kupić można nawet kilkadziesiąt procent taniej niż w Polsce. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o kosmetyki. To zaskakujące, ale wciąż ceny na jakie natraficie są nawet o połowę niższe niż w Polsce. Jeśli chodzi o alkohol to nie uzyskacie tam takich hitów cenowych jak na polskich lotniskach, ale trafiając na ciekawe promocje kupić można naprawdę tanie popularne alkohole.

Miejscowość Samnaun przynależy do ośrodka o nazwie Silvretta Arena. Bezdyskusyjnie jest to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w całych Alpach. W sumie na tym obszarze dostępnych jest 230 kilometrów tras, z których korzystać można w ramach jednego wyciągu.
Miejscowość Livigno znajduje się w Lombardii, na granicy ze Szwajcarią. Livigno jest bardzo chętnie wybierane przez Polaków. W sumie trasy liczą tutaj 115 kilometrów, a miejscowość położona jest na wysokości 1816 metrów. Szczególnie wielu fanów zimowych wypraw przyjeżdża tutaj by jeździć na desce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x