Przepływ informacji

Przybywa portali turystycznych, a wydaje się, że wciąż ich za mało, bo zapotrzebowanie na dostęp do informacji stale wzrasta. Panuje na tym poletku pewien chaos, jak zawsze na etapie konkurencyjnego poszukiwania tematów, obszarów, dziedzin dających szansę obecności, pozyskania klienta. Na pewno wkrótce dojdzie ładu.

Ale póki co dziś ten, kto szuka konkretnej informacji, musi wykazać się dużą cierpliwością. Na szczęście właściwością Internetu jest szybkie pobieranie stron, z których możemy wybierać to, co nas interesuje. Wiadomo, jakie strony zainteresują przygotowującego się do wyjazdu wypoczynkowego zagranicę, a jakie kogoś, kto będzie tam szukał dla siebie pracy.

Popularność turystyki

Minął czas życia w ciasnych zaściankach. Niewielkie były kiedyś możliwości wyjścia poza opłotki. Długo utrwalał się model człowieka parafialnego. Kiedy otworzyły się granice kraju, kto może ten korzysta z szansy poznawania świata.

ZAŁĄCZNIK
holiday-09.jpg

To zainteresowanie obcą kulturą, obyczajami nie maleje. Biura turystyczne odkrywają nowe szlaki. Dla turystów zwiększa się oferta. Np. wynajem aut Piza nie tylko obiecuje darmowe połączenia z firmą, ochronę od kradzieży, ubezpieczenia casco, ale rozpieszcza takimi propozycjami, jak wypożyczenie samochodu:

  • dużego,
  • małego,
  • kabrioletu,
  • kombi,
  • rodzinnego,
  • czy z automatyczną skrzynią biegu.

Taką ofertę trudno zignorować, byłoby nierozsądne nie zadzwonić za darmo (tak, za darmo!) i nie upewnić się co do szczegółów wynajmu.

Decyzje w ostatniej chwili

Nic lepiej nie służy turystom niepewnym swych planów jak Internet. Moment wystarczy, by wyruszyć w drogę właśnie tam, gdzie to odpowiada. Last minute nie jest gorszą ofertą, za to tańszą.

ZAŁĄCZNIK
images.jpg

Dla sporej grupy turystów stanowi podwójną nagrodę: wybór w ostatniej chwili, zyskanie na czasie i cenie. Żyjąc niepokojami politycznymi, wstrząsami militarnymi, zagrożeniem masowego przemieszczania się uchodźców z krajów zza Morza Śródziemnego do Europy, chyba z niektórymi decyzjami nie warto się spieszyć. Jeżeli nie oferta Last minute, to wybór własny, i wynajętym samochodem wydaje się najsensowniejszy. Kalkulator do ręki, szybkie obliczenia i przekonamy się, że nie przepłacimy za podróż. Tam, gdzie bezpieczniej. No i oczywiście ciekawie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x