Polak na wakacjach

W poniższym artykule postaram się przytoczyć najśmieszniejsze motywy kojarzone przede wszystkimi z polskimi turystami. Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak trudnym jesteśmy narodem, i że nie w każdym kraju jesteśmy odbierani pozytywnie. Artykuł nie ma na celu ośmieszenia kogokolwiek lecz śmianie się z naszych ciekawych przyzwyczajeń, które dotyczą również i mnie.
Cechą charakterystyczną każdego polskiego jest „siatka”, która z reguły została przywieziona z Polski. Polacy bardzo chętnie chwalą się w szczególności torbami Media Markt z napisem „nie dla idiotów”. Z pewnością nikt z nas nie widział w tym nic złego, ale nie ulega wątpliwości, że trudno znaleźć obywateli innych krajów chodzących z popularnymi siatkami. Zabieramy je na zakupy, a bardzo często również nad morze. Po tym właśnie najłatwiej jest rozpoznać Polaka.
Polacy słyną również z nie do końca dobrze dobranych do siebie strojów. Z pewnością każdy kojarzy Edwarda Ąckiego – postać stworzoną przez satyryka Szymon Majewskiego, którą to pokazuje polskie przypadłości. Jedna z nich towarzyszy również polskim turystom, a mowa tutaj oczywiście o sandałach połączonych ze skarpetami. Polacy są przez to wyśmiewani przez kolegów turystów z całego świata.
Polski turysta bardzo chętnie próbuje udawać światowego, stąd też stara się jak najczęściej wyjeżdżać w różne miejsca świata, aby móc chwalić się tym wśród znajomych. Najczęściej wybiera on bardzo tani wyjazd, a wręcz najtańszy. Kiedy turysta dotrze już na miejsce to za kilkaset złotych jakie zapłacił za przelot samolotem oraz wyżywienie All inclusive oczekuje cudów-niewidów. Jest zniesmaczony posiadaniem 15-calowego telewizora, za słabo oświetloną łazienką, zbyt małym pokojem i recepcjonistą, który przemawia do turysty tylko w 3 językach. Turysta „nie sypie groszem” kelnerom, sprzątaczką, ani też innym pracownikom bo przecież to ich praca, a mało istotne jest to, że ci pracownicy żyją właśnie z napiwków. Polski turysta lubi krzyczeć. Za każdym razem gdy cokolwiek na jego wakacjach odbywa się nie po jego myśli to natychmiast krzyczy licząc, że jest to jedyny sposób na wywalczenie czegokolwiek. Może to się wydawać dziwne, ale taka osoba pożądana jest w każdej polskiej grupie turystów bo z jednej strony narobi wstydu, ale z drugiej w kryzysowych sytuacjach może coś wywalczyć. Oczywiście przypadki takich ludzi zdarzają się sporadycznie, ale rzeczywiście w każdej grupie można kogoś takiego poznać.
Polscy turyści bardzo lubią prezentować pełen pakiet polskich przekleństw. Najczęściej robią to wieczorem po kilku godzinach przesiadywania w okolicach baru z All inclusive. Wtedy starają się wyżyć. Niestety zdarzają się również przypadki ekstremalne. Podczas moich wakacji w Tunezji dwóch turystów pobiło się stojąc w kolejce do baru po piwo. Dotąd nie wiadomo o co się pokłócili. Tym sposobem kolejni przyjeżdżający turyści do tego hotelu byli nie zbyt dobrze postrzegani.
W krajach arabskich Polacy nienawidzeni są za targowanie się, ale to akurat nasza dobra cecha. Potrafimy zedrzeć z nich dosłownie każdy euro cent. Szczególnie dobre są w tym piękne polskie blondynki, którym arabowie nie potrafią się oprzeć. Kiedy arabski handlarz słyszy polski język wie, że tym razem nie uda mu się zrobić wielkiego biznesu.
Ulubionym tekstem Polaków w sklepach zagranicznych jest pytanie – dlaczego to jest tak drogie? Chętnie przywozimy na wakacje jedzenie z Polski, ale nic dziwnego bo mamy prawdopodobnie jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. Z drugiej strony mieszkając w apartamentach można samodzielnie gotować i spędzić wypoczynek znacznie inaczej.
Ostatnią ogólną cechą Polaka na wakacjach jest oczywiście narzekanie. Narzekamy na zbyt czystą wodę w basenie, za ciepłe morze, zbyt duży wybór jedzenia, zbyt małą ilość jedzenia, za niską temperaturę, za wysoka temperaturę, na zbyt niskie ceny i tysiące innych problemów. Narzekanie to nasza cecha narodowa i tyczy się znakomitej większości Polaków.
Duża część z opisanych cech dotyczy sporadycznych przypadków naszych rodaków, a niektóre większości. Piszcie proszę z jakimi ciekawymi sytuacjami związanymi z Polakami się spotkaliście, a co uznajecie za narodową cechę naszych rodaków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x