Podróżowanie z dziećmi – jak się przygotować?

Pojawienie się dziecka w rodzinie oznacza ogromną radość, a jednocześnie… całkowitą rewolucję. Zmienia się tryb życia, zmieniają się priorytety. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą całkowicie zrezygnować ze swoich pasji, w tym – z podróżowania. Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży, by cała rodzina czerpała z niej satysfakcję.

Wspólne podróże zbliżają, uczą elastyczności i empatii. Dziecięca ciekawość świata przenosi się na rodziców, a rodzice mogą nauczyć swoje pociechy otwartości na inne kultury, pokazać różnorodność świata. Do podróży z maluchem warto jednak odpowiednio się przygotować. Specjaliści od turystyki z Sun&Snow podpowiadają, jak to zrobić.

Nocleg nad morzem czy nocleg w górach? Najlepiej… nocleg w apartamencie

Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd nad Morze Bałtyckie, czy wyprawę do Zakopanego – istotne będzie miejsce zakwaterowania. Podróżując z dzieckiem, warto pomyśleć o tym już wcześniej – istnieje bowiem możliwość, że spontanicznie znalezione miejsce noclegowe nie będzie odpowiednie dla malucha. Małe dziecko potrzebuje bowiem spokojnego miejsca do snu, bezpiecznej łazienki i przestrzeni do zabawy. Należy również pamiętać, że maluch może również… przeszkadzać innym gościom, poszukującym ciszy i spokoju. Dlatego też najlepszych pomysłem okaże się nocleg w apartamencie, który zapewnia swobodę i prywatność. Szeroką ofertę apartamentów znajdziesz na stronie Sun&Snow.

Środek transportu – samochodem dookoła świata

Z dzieckiem bez wątpienia najwygodniej podróżować właśnie samochodem – własnym lub wynajętym. Auto pozwala nie tylko na dogodny wybór trasy czy godziny wyjazdu, lecz przede wszystkim – na organizowanie postojów zawsze wtedy, gdy maluch tego potrzebuje. Ważne, by w samochodzie znalazł się fotelik dostosowany do wzrostu i wagi dziecka.

Nie wszędzie jednak można dotrzeć samochodem (kilkunastogodzinna podróż autem będzie dla dziecka zbyt męcząca). Tak naprawdę nie ma jednak przeszkód, by wybierać inne środki transportu. Zgodnie z opiniami lekarzy już z 6-miesięcznym niemowlęciem można podróżować samolotem.

Praktyczne gadżety w podróży

Pakując się w podróż z dzieckiem, warto pamiętać nie tylko o ulubionej zabawce malucha czy odzieży na zmianę, lecz także o takich gadżetach jak:

  • Nosidełko – może okazać się doskonałą alternatywą dla wózka, zwłaszcza na nierównym terenie lub w dość zatłoczonych miejscach;
  • Lusterko do obserwacji malucha na tylnym siedzeniu – niezastąpione podczas podróży samochodem, jeśli rodzic nie ma możliwości towarzyszenia dziecku, siedząc z nim na tylnym siedzeniu;

Bidon do picia i pojemniki na przekąski – jeśli dziecko jest na tyle duże, że je samodzielnie, warto zapewnić mu dostęp do zdrowyc

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x