Objazdówka po Chorwacji

W roku 2006 wybrałem się poraz pierwszy na wycieczkę z biurem Almatur. Miałem trochę obawy jak się ona uda, na szczęście wszystko było super. W dniu 20 maja w godzinach południowych nastąpił długo oczekiwany przez nas wyjazd na zwiedzanie Chorwacji.

Podróż minęła spokojnie, na drugi dzień rano już byliśmy na terenie parku narodowego w Plitwicach. Jest on przepiękny, chroniony przez Unesco. Znajduje się w nim kilkanaście jezior połączonych wodospodami. Pod wieczór zawitaliśmy do małej miejscowości Omis, leży ona tuż nad Morzem Adriatyckim. Jedliśmy tu posiłki dwa razy dziennie, mieliśmy tu dwanoclegi. Trzeci dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie uroczego miasteczka Trogir z piękną starówką. Potem udaliśmy się do znanego portu Split, gdzie znajduje się najwęższa ulica świata, stare miasto. Dzień póżniej czekała nas największa atrakcja-przejazd do Dubrownika zwanego"Perłą Chorwacji" Znajduje się tam wiele zabytków np.starówka,mury obronne czy ulica Stradum. Po zwiedzaniu tego przepięknego miejsca wyruszyliśmy już do innej miejscowości na noclegi mianowicie była to Gradacz. Jest to niewielka,ale malowniczo położona miescowość nadmorska. Mieszkaliśmy tu 3 dni w ładnym hotelu nazwy nie pamiętam. Szóstego dnia wyjechaliśmy do Bośni i Hercegowiny, tutaj też byliśmy w miejscu objawień Matki Bożej-Medjugorje oraz w centrum tego niewielkiego państwa w Mostarze. Dzień póżniej pojechaliśmy do narodowego Parku Krka a potem zawitaliśmy w Sibeniku gdzie znajduje się ładna starówka. Na kolację zajechaliśmy do ostatniej miejscowości noclegowej – Biograd. Jest to podobnie jak poprzednie miejsca, miasteczko wypoczynkowe nad samym morzem, warto tam pojechać latem. Po śniadaniu nastąpił powrót w kierunku Polski, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć stolicę Chorwacji – Zagrzeb. Miasto te również jak inne bardzonam się podobało. Chciałem jeszcze dodać, że we wszystkich hotelach warunki zakwaterowania były bardzo dobre podobnie jak wyżywienie.

Podsumując tą całą imprezę 9-dniową była ona bardzo dobrze zorganizowana i oceniam ją na 5. Bardzo mile będę ją wspominać. To byłoby wszystko o wycieczce na Bałkany. Był to mój ostatni opis dotyczący moich podróży. Następny już będzie po powrocie z tegorocznych wakacji, na razie nie zdradzam do jakiego kraju w tym roku się
wybieram.

Ryszard ( mechanik )

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x