Maroko – egzotyka „na ostatnią minutę”

Wycieczki do Maroko to doskonała opcja dla osób, pragnących przeżyć niezapomnianą, pełną egzotyki przygodę. Barwna arabska kultura kraju, przesiąknięta wpływami hiszpańskimi, portugalskimi i francuskimi kryje w sobie wiele tajemnic. Dzięki korzystnym ofertom „last minute” emocjonujące wczasy w Maroku są w zasięgu niemal każdego turysty.

Wycieczki „last minute” do Maroka – czy to się opłaca, kiedy szukać ofert?

Oferty „na ostatnią minutę” to najlepsze rozwiązanie dla osób, które marzą o egzotycznym wyjeździe do Maroka po przystępnej cenie. Tego typu wycieczki sprzedawane są przez biura podróży, gdy oferty organizatorów nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. W celu odzyskania większości kosztów, poniesionych w związku z organizacją wczasów (czarter miejsc w samolocie, rezerwacja pokoi w hotelach) biura obniżają cenę oferty, dzięki czemu zyskują turystów zainteresowanych tańszym wyjazdem. Aby znaleźć interesującą dla siebie propozycję urlopu warto regularnie sprawdzać ceny wycieczek – sprawdź oferty Maroko Last Minute [www.maroko.com.pl/last-minute/oferty.xml]. Im mniej dni pozostało do podróży, tym oferta staje się bardziej korzystna.

Maroko – co warto zobaczyć, zbytki i atrakcje turystyczne

Spędzając wczasy w Maroku, warto zawitać m.in. do Rabatu, stolicy kraju, która słynie przede wszystkim z potężnego kompleksu ruin Szalla, cytadeli Kasba al-Uldeja oraz wieży i ruin meczetu Hassana. Na uwagę zasługuje także Fez, którego symbolem stał się najstarszy na świecie uniwersytet Qairawiyin, funkcjonujący do czasów obecnych oraz przepiękny Pałac Królewski. Nie można również zapomnieć o Starym Mieście Fezu, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Osoby wybierające się do Marrakeszu powinny zaś przyjrzeć się wspaniałemu meczetowi Koutoubija z wysokim na 70 m minaretem. Jednym z najpopularniejszych marokańskich miast jest ponadto Casablanca, której znakiem rozpoznawczym jest meczet Hassana II.

W kręgu kultury arabskiej

Fascynujące wycieczki po Maroku pozwolą odkryć prawdziwe piękno kraju i poznać niezwykle bogatą arabską kulturę, przesiąkniętą licznymi wpływami. Wspaniałe zabytki, oryginalna architektura i niezapomniana atmosfera sprawią, iż urlop w Maroku dostarczy samych pozytywnych wrażeń. Szeroki wachlarz ofert „last minute” gwarantuje zaś idealne wczasy po przystępnej cenie.

Autor: Redakcja Maroko.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x