Malgrat de Mar, hotel Cartagonova

Podczas wakacji 2001 udałem się do Hiszpanii. Wyjechałem z biurem podróży Triada w terminie od 25.05 do 3.06 .

Wyjechaliśmy z W-wy ładnym,firmowym autokarem, pod koniec pierwszego dnia jazdy mieliśmy nocleg na terenie Czech. Potem już pojechaliśmy nonstop na wybrzeże hiszpańskie Costa Brava.Gdy przekroczyliśmy granicę francusko-hiszpańską zapadła słuszna decyzja, aby zrobić kilkugodzinną przerwę i wykorzystaliśmy ją na krótkie zwiedzanie uroczego miasta – Girona. Po czym udaliśmy się do Malgrat de mar i w godzinach popołudniowych zameldowaliśmy się w hotelu Cartagonowa. Nasza wycieczka miała charakter objazdowo – pobytowa, takie ja najbardziej preferuję.W hotelu tym mieliśmy 6 noclegów czyli do końca pobytu. 28 maja odbyła się jednodniowa wycieczka statkem do niedaleko oddalonej od miejsca zakwaterowania malowniczo położonej miejścowości Tosca. Dzień póżnej pojechaliśmy do pięknego ogrodu botanicznego w Rosa, a następnie braliśmy udział w degustacji wina. 29 maja we wczesnych godzinach rannych wyjechaliśmy głównie na zakupy do niewielkiego księstwa – Andorra.

W drodze powrotnej udaliśmy się do Monserat miejscowości położonej wysoko w górach. Jest to miejsce blisko związane z historią kościoła. Następny dzień był wolny i przeznaczyłem go na odpoczynek. 31 maja odbyła się najbardziej oczekiwana przez większość nas wycieczka do Barcelony. Jest to miasto przepiękne, według mnie na drugim miejscu po Paryżu z tych, które już widziałem. Mnóstwo wspaniałych zabytków np.starówka z aleją Lambra, stadion Camp Nou, Port, Najdłuższa ławka na świecie no i wspaniały pokaz fontann.

2 czerwca nastąpiła podróż powrotna do Polski podczas, której spędziliśmy pół dnia na wybrzeżu lazurowym Cannes i Nicea. To tyle o tej podróży do dalekiej Hiszpanii, moim zdaniem to była z pewnością najbardziej udanawycieczka w jakiej brałem udział, toteż mogę śmiało przyznać Triadzie najwyższą ocenę 5/5.Następny opis niebawem.

Ryszard ( mechanik )

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x