Lublin przejazdem

Czasem warto zboczyć z głównej trasy podróży, aby zobaczyć, choćby na chwilę, coś ciekawego, odpocząć i posilić się. Jeżeli kiedykolwiek będziecie niedaleko Lublina – nie zastanawiajcie się, tylko odwiedźcie to cudowne miasto!

Szybkie zwiedzanie

Lublin jest miejscem niezwykle ciekawym. Zbudowany na wzgórzu, z pięknym układem zabudowy i wieloma oryginalnie zachowanymi zabytkami. Miasto oferuje szereg atrakcji turystycznych, z których na niedługi spacer szczególnie ciekawa będzie trasa wiodąca od Bramy Krakowskiej do Starego Miasta. To właśnie z tej bramy wybrzmiewał wiele lat temu hejnał miejski. Dziś stworzono tu Muzeum Historii Miasta Lublina, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Obok bramy znajduje się też gotycka baszta, która niegdyś należała do murów obronnych. Na uwagę zasługuje także rynek, na środku którego znajduje się Stary Ratusz, czyli Trybunał, gdzie dziś odbywają się zwykle koncerty bądź inne elitarne imprezy muzyczne.

Smaczny posiłek

Lublin nie jest bardzo dużym miastem, dlatego nawet udanie się na posiłek do innej dzielnicy nie zajmie nam dużo czasu. Ciekawym miejscem na kulinarnej mapie tego miasta jest restauracja Oranżeria. Co szczególnie ją wyróżnia? Przede wszystkim wspaniale przygotowane dania i wnętrze odpowiadające różnym pokoleniom. Miejsce zostało nagrodzone m.in. nagrodą prezydenta miasta Lublin jako przyjazne dla dzieci i rodziców. Dziennik Wschodni natomiast przyznał Oranżerii pięć gwiazdek za lekką i bardzo dobrą kuchnię oraz wyróżnił ją jako jedną z dziesięciu najlepszych restauracji w Lublinie. Jakie potrawy znajdziemy w menu? Dominuje zdecydowanie kuchnia polska i europejska, które przyrządzone z pasją stanowią prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Na nieco więcej czasu

Jeżeli jednak Lublin bardzo Wam się spodoba i postanowicie spędzić tam trochę dłuższą chwilę – sprawdźcie przewodnik kulturalny. Każdego miesiąca w Lublinie odbywa się szereg ciekawych wydarzeń dla fanów różnych rodzajów sztuki: od muzyki, przez teatr, film i kabaret, aż po grafikę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x