Kościelisko – atrakcje latem i zimą

Zakopane przez cały rok przyciąga turystów – to tutaj można spędzić czas zarówno na wypoczynku, jak i poświęcić się uprawianiu sportów. Jednak nie każdy lubiący góry kocha Zakopane. Przede wszystkim problemem jest nadmierna komercjalizacja zimowej stolicy Polski. Ci, którzy szukają spokoju, wybierają okoliczne miejscowości, w tym także Kościelisko.

Kościelisko jest niewielką górską wsią, która liczy sobie nieco ponad 3,9 tysiąca mieszkańców. Jest położona w kierunku zachodnim od Zakopanego w Rowie Kościeliskim. W okolicy rozciągają się Pogórze Gubałowskie oraz Dolina Kościeliska. To wspaniałe krajobrazy znaczone wysokimi szczytami, szpicami drzew oraz łagodnymi wzniesieniami hal. W okolicy czeka wiele wspaniałych zakątków, które zapraszają do relaksu i to o każdej porze roku.

Gdy ciepła pogoda dopisuje

Góry latem to niezapomniane widoki. Promienie słońca rozświetlają przestrzeń, tworząc malownicze odblaski. Ciepła pogoda jest doskonała na piesze i rowerowe wycieczki, chociaż trzeba pamiętać o tym, że może załamać się w kilka chwil – w góry trzeba wychodzić zawsze dobrze przygotowanym. Dolina Kościeliska, uznawana za najpiękniejszą w całych Tatrach, ma aż 9 kilometrów długości. Po drodze można odwiedzić Jaskinię Mroźną. Warto też odwiedzić Dolinę Chochołowską mającą aż 10 kilometrów długości. Chociaż na wędrówkę trzeba przeznaczyć nieco czasu, to jednak wspaniałe widoki wynagradzają trudy.

W okolicy czeka także wiele różnych innych atrakcji – Tatrzański Park Narodowy to unikatowe na skalę świata miejsce, które przyciąga swoimi widowiskowymi dolinami i jeziorami, także zachęca do podziwiania dzikiej przyrody. Termy i baseny, także po słowackiej stronie, zapraszają do relaksu. Przygotowano też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – parki linowe, parki rozrywki, tory saneczkowe to tylko kilka propozycji z wielu.

Gdy kochasz zimę

Zimą Kościelisko zaprasza w szczególności miłośników narciarstwa i snowboardu. W okolicy znajduje się wiele wyciągów narciarskich i tras przygotowanych dla początkujących oraz średniozaawansowanych amatorów białego puchu, dlatego bez problemu będzie można nauczyć się tam jeździć na nartach lub snowboardzie. Zaprasza przede wszystkim kompleks narciarski Szymoszkowa oraz dodatkowo centrum narciarko-snowboardowe w Witowie, gdzie działa znana szkoła Jagny Marczułajtis. Zimą można też skorzystać z kuligów śnieżnych, wypożyczyć skuter śnieżny i pozwiedzać okolice. Szusowaniu towarzyszą zawsze unikatowe widoki, których nie można zapomnieć.

Przez cały rok na wypoczynek w Kościelisku zaprasza Willa Tatry. Z jej ofertą można zapoznać się pod adresem: http://www.willatatry.pl/pokoje-i-ceny-zakopane-koscielisko. Warto zaplanować swój wyjazd w góry właśnie tu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x