Kolonia na już – powody nie są potrzebne!

Kolonia, czwarte co do wielkości miasto Niemiec, położona jest w zachodniej części państwa, w kraju związkowym Nardenia Północna-Westfalia. To niezwykle urocze miejsce, pełne wyjątkowych zabytków, jest coraz częstszym celem podróży polskich turystów. Wizz Air, węgierskie tanie linie lotnicze, oferują loty do Kolonii z dwóch polskich lotnisk: portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Połączenia z obu miejsc odbywają się od 2 do 3 razy w tygodniu. Turyści pragnący odkryć wszystkie walory Kolonii nie powinni mieć problemów ze znalezieniem dogodnego terminu w przystępnej cenie. Warto także zwrócić uwagę na czas podróży – z obu miast zajmuje ona zaledwie około 90 minut.

Do Kolonii do pracy…

W czasach, gdy tak wielu rodaków emigruje w poszukiwaniu pracy, dobrą destynacją staje się również Kolonia – rozwinięte i dobrze zorganizowane miasto, z wieloma miejscami pracy, dobrze ułożonym społeczeństwem i solidną gospodarką. Znając język niemiecki, nie powinno się mieć problemów z rozpoczęciem nowej drogi życiowej w zachodniej części kraju.

…albo pozwiedzać

Położona nad Renem Kolonia jest jednym z największych historycznych ośrodków kultu religijnego, o czym świadczy chociażby liczba sakralnych budowli godnych obejrzenia. Jedną z najsłynniejszych jest cudowna gotycka katedra z wieżami o wysokości 157 metrów i wspaniałym prezbiterium – Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Maryi Panny. W jej wnętrzu znajdują się również bogate zbiory sztuki średniowiecznej.

Pozostałe gotyckie kościoły, w tym m.in. kościół Franciszkanów i kościół Antonianów, także zasługują na poświęcenie im kilku chwil podczas pobytu w mieście. W Kolonii znajdują się również wspaniałe świątynie zbudowane w stylu romańskim, takie jak kościół Świętej Urszuli, kościół Świętego Andrzeja czy kościół Świętego Seweryna z rzeźbą figury Madonny z Dzieciątkiem z 1280 roku. Wśród zabytków świeckich z pewnością warte zapamiętania są: gotycko-renesansowy ratusz datowany na przełom XV i XVI wieku czy gotycki dom tańca Gürzenich. Warto zajrzeć także do oryginalnych muzeów w mieście takich jak Muzeum Czekolady, Muzeum Karnawału czy Muzeum Perfum w Domu Farina.

Przystanek w drodze do celu?

Pomimo niezaprzeczalnych walorów Kolonii i niepowtarzalnego klimatu tego miasta, niektórzy podróżnicy traktują miasto jak przystanek – w drodze do innego celu. Wizz Air obsługuje połączenia z Kolonii do (oprócz wymienionych wcześniej polskich destynacji) Kijowa, Cluj i Skopje. Jest to informacja o tyle warta zapamiętania (i oczywiście wykorzystania!), że znalezienie lotów w te miejsca bezpośrednio z Polski może okazać się nieco problematyczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x