Kiedy najlepiej zarezerwować wakacje nad morzem?

Zbliża się lato, najlepszy czas na urlop nad morzem, na gorącej, złocistej plaży. Bilety kolejowe lub lotnicze i noclegi najlepiej zarezerwować wcześniej, korzystając z szerokiej oferty biur podróży i właścicieli małych pensjonatów, których propozycje znajdziemy na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych.

Okazje i promocje na wakacje

Tanie oferty first minute już się skończyły, wciąż jednak możemy skorzystać z wielu promocji na bilety przejazdowe, noclegi czy całe zorganizowane turnusy nad morzem. Jeśli nie zależy nam na konkretnym miejscu, wybierzmy najtańszą opcję. Wiele ofert znajdziemy na stronach internetowych i w punktach stacjonarnych biur podróży. Okazyjne oferty znajdziemy na portalach takich jak Groupon, a także na Allegro i portalach ogłoszeniowych, gdzie swoje usługi oferują właściciele małych pensjonatów.

Jeśli uda nam się znaleźć okazyjną ofertę, nie czekajmy z rezerwacją – im bliżej lata, tym trudniej będzie wybrać coś odpowiedniego. W razie konieczności uratuje nas pożyczka na dowód, którą możemy spłacić przy najbliższej wypłacie. Z właścicielami niewielkich pensjonatów zawsze możemy spróbować negocjować kwotę zaliczki za nocleg – mailowo lub telefonicznie.

Oferty last minute

Jeśli chcemy złapać prawdziwą okazję, a nie mamy na myśli żadnego konkretnego miejsca przeznaczenia, skorzystajmy z ofert last minute. Są nawet o połowę tańsze, niż wakacje wykupione wcześniej. Zaraz przed zaplanowanym terminem urlopu przeglądnijmy oferty w Internecie. Możemy też jechać zupełnie w ciemno, szukając noclegu na miejscu – będziemy wiedzieć, co bierzemy. Jeśli jednak sezon jest w pełni, istnieje mała szansa, że znajdziemy atrakcyjną ofertę.

Kiedy jechać nad polskie morze?

Wielu z nas wybierając się nad morze wybiera kraje południa Europy, tymczasem polskie morze jest niesamowicie urokliwe. To, co odstrasza, to zmienna pogoda. Korzystajmy z długoterminowych prognoz pogody, najlepiej z kilku. W lipcu często zdarzają się wahania pogody, w czerwcu morze jest jeszcze dość chłodne, za to wieczory upalne. Dobrym miesiącem na pobyt nad morzem jest sierpień, szczególnie jego pierwsza część – zwykle jest wtedy ciepło i pogoda jest stabilna. Co prawda wieczory bywają już nieco chłodne, ale i to ma swój urok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x