Japonia – jak najlepiej podróżować do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Jeżeli jest się prawdziwym turystą, prędzej czy później przychodzi w życiu ten moment, kiedy nabiera ochoty na poznanie Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Japonii. Jej kultura na stałe zagościła w globalnej świadomości, więc warto zobaczyć miejsce, które dało światu kabuki, samurajów, sushi, mangę i zamiłowanie do gier wideo.

Połączenia do Tokio – jak znaleźć najlepsze?

Oczywiście najlepiej zacząć przygodę z tym krajem od odwiedzenia jego stolicy, tym bardziej, że w ofertach wielu przewoźników znajdują się połączenia do Tokio. Należy jednak zaznaczyć, że choć stolica tego kraju ma dwa porty lotnicze, można jednak dostać się z Europy bezpośrednio również na inne lotniska w Japonii, jak w Osace, Sapporo czy Nagoi. Jednak jeśli leci się tam pierwszy raz, warto zacząć od Tokio, które samo w sobie ma atrakcji wystarczająco, aby spędzić na ich poznawaniu nawet miesiąc. Jak znaleźć najbardziej ekonomiczny lot z Polski? Tutaj pomocą przychodzi serwis Fru.pl, na łamach którego można znaleźć wszystkie połączenia do Tokio z Polski i wybrać najlepsze pod swoim kątem. Jeśli chodzi o ceny za bilety, to tutaj stawka waha się w zależności od przewoźnika oraz tego, czy lot jest bezpośredni, czy też z przesiadką lub przesiadkami po drodze. Najtańszy bilet tam i z powrotem to wydatek ok. 1950 PLN. Najdroższe kosztują około 3 tysięcy złotych. Jeśli decydujesz się na lot do stolicy, warto zauważyć ciekawostkę – istnieją dwa lotniska w Tokio, obsługujące ruch międzynarodowy – Narita i Haneda. Jednak to drugie wysyła i przyjmuje samoloty z Seulu, Szanghaju i Hongkongu, a więc z pewnością nie trafi się na nie, lecąc z Polski.

O czym pamiętać przed wylotem?

Od 1999 roku w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych wiza do Japonii nie jest wymagana, należy jednak mieć ze sobą paszport. Wiza jest wymagana, gdy cudzoziemiec ma otrzymać w Japonii wynagrodzenie- dotyczy to zarówno pracy, jak i stypendiów czy szkoleń. W takim przypadku o wszystkich formalnościach można dowiedzieć się z oficjalnej strony ambasady japońskiej w Warszawie. Okres oczekiwania na wizę to do siedmiu dni roboczych.

Nie tylko Tokio, czyli które wyspy warto odwiedzić?

Tokio położone jest na wyspie Honsiu, jeśli jednak już je poznasz, warto zwiedzić również inne miasta, jak choćby Sapporo położone na Hokkaido. Nie musisz w tym celu płynąć statkiem – lotniska w Japonii połączone są ze sobą dzięki lokalnym przewoźnikom, co sprawia, że przeskok z wyspy na wyspę jest stosunkowo szybki. Jeśli więc wybierasz się na dłuższe zwiedzanie Japonii, warto uwzględnić w swoich planach połączenia lotnicze na miejscu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x