Jak tanio zarezerwować bilet lotniczy?

Zapewne każdy z Was widział reklamy biletów lotniczych za złotówkę, przy czym przy owej złotówce zawsze znajdowała się gwiazdka, której efektem było kilka dodatkowych płatności i wzrost kosztów o kilkaset złotych. Tanie linie lotnicze takie właśnie działania prowadziły, aby zachęcić Polaków do latania samolotami. Czy odnieśli sukces? Nie, raczej doprowadzili naszych rodaków do jeszcze większego zniechęcenia tanimi liniami lotniczymi.

Tanie linie lotnicze to przede wszystkim atrakcyjne ceny biletów, ale również bardzo niskie wskaźniki zagubionych bagaży, jak również nowoczesne samoloty. Mimo wszystko Polscy pasażerowie nie pozostawiają złudzeń tanim przewoźnikom i krytykują ich ile wlezie, a zazwyczaj owa krytyka wynika przede wszystkim z niewiedzy oraz z chęci wyżycia się na kimś. Najczęściej problem pasażerów tkwi z niedoczytaniu regulaminu. Tanie linie mogą być tanie m.in. dlatego, że możliwe jest zabranie ze sobą bagażu nie przekraczającego pewnej wagi. Przy ważeniu polski pasażer dowiaduje się, że za każdy kilogram powyżej limitu zapłacić musi 32 złote(każde biuro ma swoją cenę). Często kwota jaką płacimy za nadbagaż jest znacznie większa od ceny samego biletu wraz z opłatami lotniskowymi.

Linie lotnicze proponują rozwiązania, które na pozór mają uprościć proces przejścia przez odprawę lotniczą, ale w praktyce okazuje się, iż jest to kolejny sposób na urządzenie pułapki na pasażerów. Jedną z ciekawszych jest możliwość odprawy przez Internet. Pasażerowie zapominają o wydrukowaniu karty, zapominają o potwierdzeniu internetowym i w rezultacie skorzystać muszą z tradycyjnej odprawy, czyli uiścić dodatkową opłatę. Najważniejsze jest czytanie regulaminu, który najczęściej dostępny jest w języku angielskim. Polacy przyzwyczaili się do nieczytanie regulaminów i później tego żałują. Pamiętać należy również o tym, że zasady odpraw lotniczych zmieniać się mogą nawet co kilka dni.

Nie tylko za wymienione problemy negujemy tanie linie. Polacy widzą wiele innych. Sytuacje związane z wyrzucaniem części zawartości swojego bagażu zdarzają się nagminnie. Ponadto należy pamiętać o mało komfortowym ustawieniu foteli na pokładzie samolotu, co sprawia, że człowiek czuje się niczym sardynka w puszce. Pasażerowie narzekają, że nie pozwolono im wnieść na pokład wody mineralnej, ale oczywiście tą samą wodę kupić można na pokładzie – za kilkakrotnie wyższą cenę. Wielu Polaków rezygnuje z lotu tanimi liniami wybierając samochód. Twierdzą oni, że podróż w prawdzie potrwa znacznie dłużej lecz mogą liczyć na święty spokój.

Rezerwując połączenie w ramach tanich linii lotniczych pamiętać musicie, że jeśli miejsca na dany lot bardzo słabo się sprzedają to wielce prawdopodobne, że lot zostanie całkowicie odwołany, a pasażerowie uzyskają możliwość lotu dopiero za kilka dni. To przecież niedopuszczalne, szczególnie w wypadku ludzi, którzy wylot planują z dużym wcześniejszym wyprzedzeniem. Mimo wielu problemów klienci korzystają z tanich linii coraz więcej. Mamy świadomość tego, że czas podróży skraca się tak bardzo, że lepiej jest się przemęczyć. Linie lotnicze dążą do całkowitego zniechęcenia Polaków do podróżowania z bagażami, dzięki czemu likwidują sobie koszty związane z obsługą bagażową.

.Jak zatem tanio lecieć? Oto kilka wytycznych:

  1. Dokonuj rezerwacji biletu jak najwcześniej się da – im wcześniej tym taniej można kupić, cztero tygodniowe wyprzedzenie jest odpowiednie.
  2. Zawsze wybierajcie najkrótsze trasy bez konieczności spędzenia w jednym miejscu noclegu.
  3. Rezerwuj bilet w jedną i drugą stronę.
  4. Bierz pod uwagę możliwość przesunięcia terminu wyjazdu o jeden dzień – może to ci zapewnić dużą zniżkę ceny.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x