Jak sprzedać używane auto?

Co zrobić ze starym samochodem? Nawet na pojazdy z ubiegłego wieku jest wciąż niemały popyt, jak jednak znaleźć chętnych na ich zakup? Czy da się szybko pozbyć używanego auta i dostać za nie dobrą cenę?

Gdzie sprzedawać?

Dawniej oferty dotyczące sprzedaży używanych samochodów umieszczane były przede wszystkim w prasie oraz na tablicach ogłoszeniowych. Dzisiaj najłatwiej znaleźć klientów publikując swoje ogłoszenie w sieci, sporą popularnością cieszą się także komisy samochodowe oraz skupy, jak na przykład https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/.

Problem w tym, że sprzedających są tysiące, a każdego dnia pojawiają się nowe oferty, więc nie tak łatwo znaleźć nabywców. W praktyce może to oznaczać, że zanim ktoś na serio zainteresuje się naszym autem, miną długie tygodnie, a nie każdy może tyle czekać na zdecydowanego klienta.

Dobrze ułożone ogłoszenie

Samochód uda się sprzedać szybciej, jeśli ogłoszenie swoją treścią będzie przyciągać uwagę. To jednak zachęca do sztucznego podkręcania ofert – z opisu oraz zdjęć wynika, że auto jest w dużo lepszym stanie niż faktycznie się prezentuje. Nie warto tego robić, bo już na miejscu klient i tak się zorientuje, jak bardzo oferta została podkoloryzowana, a niektórzy mogą takiego nieuczciwego sprzedawcę podać do sądu.

Innymi słowy, w ogłoszeniu musi być zawarty prawdziwy opis samochodu, a zdjęcia nie powinny być retuszowane – klientów zwykle bardziej przekonuje szczerość, bo przynajmniej z góry wiadomo w jakim stanie jest auto, a ktoś celowo wprowadzony w błąd nie będzie chętny do sfinalizowania transakcji. Osoby, które niespecjalnie znają się na motoryzacji, mogą udać się do warsztatu samochodowego po wycenę i profesjonalny opis sprzedawanego pojazdu.

A może z pośrednikiem?

Jeśli komuś nie spieszy się ze sprzedażą, może cierpliwie czekać, aż ktoś odpowie na internetowy anons i zgodzi się na zaproponowaną cenę. Co jednak, gdy tego czasu nie ma? Warto w takiej sytuacji rozważyć udział pośrednika i oddać samochód do skupu, korzystając na przykład z oferty https://kupimyauto.com/skup-aut-koronowo/.

Plusem takiego rozwiązania jest to, że auto sprzedajemy od razu i dostajemy gotówkę do ręki. Cena może być niższa od tej, jaką umieściłoby się w ogłoszeniu, za to oszczędza się mnóstwo czasu, który trzeba byłoby poświęcić aby dotrzeć do potencjalnych klientów.

Najlepiej szukać pośredników blisko swojego miejsca zamieszkania, ponieważ wtedy koszty transportu są dużo niższe. Warto też sprawdzić, jak wyglądają formalności związane z odkupowaniem samochodu z drugiej ręki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x