Jak się przygotować do wyjazdu na Ibizę?

Ibiza to doskonałe miejsce na urlop. Hiszpańska wyspa kusi plażami i krajobrazami niczym z widokówek, licznymi klubami tętniącymi zabawą, zabytkami i słoneczną aurą. Aby jednak wyjazd na Ibizę zaliczyć do udanych, trzeba się do niego przygotować.

Dobry plan to podstawa

Planowanie wakacji na Ibizie obejmuje kilka aspektów, przy czym nie bez znaczenia jest to czy wybieramy się z biurem podróży, czy na własną rękę. W tym drugim przypadku sami musimy zarezerwować bilety lotnicze i noclegi, ale nie jesteśmy ograniczeni rozwiązaniami i terminem narzuconymi przez touroperatora. Tu kluczowe znaczenie zwykle ma cena – jeżeli np. szukamy tańszych wariantów, rozważmy ofertę last minute.

Trzeba mieć na uwadze atrakcje turystyczne na Ibizie w www.polisaturystyczna.pl. Na wyspie jest ich sporo. To nie tylko kluby nocne, ale także duże możliwości w zakresie uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Poza tym na Ibizie jest sporo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Warto odwiedzić stolicę (Ibiza Town) i jej zabytkową starówkę, miejscowość Es Cana ze słynnym Hippy Marketem czy malownicze zatoczki (np. Cala Salada) bądź jaskinie (np. Cueva de Es Cuieram, Cova de Can Marca etc.).

Bez formalności ani rusz

Szykując się do wyjazdu na Ibizę, nie musimy na szczęście załatwiać zbyt wielu formalności, gdyż wiza nie jest nam potrzebna. Wymagany jest natomiast dowód osobisty – upewnijmy się, że jest aktualny i że jego ważność nie skończy się podczas pobytu na wyspie. Studentom zaleca się zabranie legitymacji ISIC dającej prawo do licznych zniżek. Przyda się nam także Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego upoważniająca do korzystania z opieki medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia w nagłych przypadkach – odbywa się to w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, jakie mamy w NFZ. Karta bywa pomocna, lecz nie gwarantuje kompleksowej ochrony, dlatego nie należy bazować wyłącznie na tym dokumencie.

Kup ubezpieczenie turystyczne

Dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb ubezpieczenie turystyczne w www.polisaturystyczna.pl jest absolutnie niezbędne, jeśli wybieramy się za granicę. Posiadanie polisy nie jest co prawda obowiązkowe, niemniej jej brak może nam poważnie zaszkodzić w razie m.in. nagłej choroby. Koszty leczenia w Hiszpanii są wysokie. Jeśli nie chcemy np. płacić kilku tysięcy euro za pobyt w szpitalu czy ponosić kosztów transportu medycznego (kilkadziesiąt tysięcy złotych), zdecydujmy się na zakup. Najszybciej zrobimy to online po uprzednim porównaniu co najmniej paru ofert – porównywarki internetowe umożliwiają nie tylko zestawienie propozycji różnych towarzystw, ale i sfinalizowanie transakcji. Ogólna suma ubezpieczenia, sumy poszczególnych ubezpieczeń, zakres ochrony ubezpieczeniowej, wykluczenia z ochrony i dodatkowe opcje to najważniejsze elementy polisy.

Ubezpieczenie turystyczne to przeciętnie wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Rezygnacja z niego to jedynie pozorna oszczędność, gdyż w kryzysowej sytuacji nasz domowy budżet zostanie bardzo mocno nadszarpnięty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x