Jak kupić dobrą kamizelkę asekuracyjną?

Kamizelka asekuracyjna to element wyposażenia służb ratowniczych, policji, straży przybrzeżnej, a także sportowców, którzy uprawiają sporty wodne. Poniżej podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę planując kupno takiej kamizelki.

Rodzaj kamizelek asekuracyjnych

Przede wszystkim należy odszukać modele przeznaczone dla właściwej grupy docelowej. Kamizelka zaprojektowana dla ratownika czy też policjanta z pewnością będzie się różnić od kamizelki zaprojektowanej dla kajakarza. Dywersyfikacja jest dość duża, także nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem naszej kategorii.

Projektuje się także kamizelki asekuracyjne dla dzieci, które są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Przeznaczone są zarówno dla małych sportowców, jak i dzieci, które wybierają się z rodzicami na wakacje nad wodą.

W każdym przypadku kluczowe jest także właściwe dopasowanie. Niektóre z kamizelek, tak jak te zaprojektowane dla ratowników i służb specjalnych zakładane są na odzież wierzchnią. Inne, takie jak choćby kamizelki dla kajakarzy lub małych dzieci, przeznaczone są do założenia bezpośrednio na ciało. Trzeba na to zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rozmiar i koniecznie kierować się tabelą rozmiarów zamieszczoną przez producenta.

Jakość wykonania kamizelki

Oczywiście, jak w przypadku każdego sprzętu, od którego uzależnione jest ludzkie życie, kluczowa jest jakość wykonania produktu. Materiał wypornościowy powinien być odpowiednio zabezpieczony, trzeba także zwrócić uwagę na jakość szycia, wytrzymałość pasów i zapięć. Kamizelka powinna także mieć mocno przymocowane elementy odblaskowe.
Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie kamizelki są tak wykonane, aby mogły unosić nieprzytomną osobę na powierzchni wody. Część z nich, na przykład kamizelki zaprojektowane dla ratowników, jest tak skonstruowana, aby przede wszystkim ułatwić niesienie pomocy, a co za tym idzie, są to kamizelki nie ograniczające zbytnio ruchów. Osoba nieprzytomna może zatem unosić się na wodzie, jednak z twarzą zanurzoną pod powierzchnią wody.

Ile to kosztuje dobra kamizelka asekuracyjna ?

Prosta, dobrej jakości kamizelka to koszt rzędu 100 złotych. Mowa jednak o bardzo prostym modelu, który stosowany jest często, np. na żaglówkach. Bardziej zaawansowane kamizelki, posiadające dodatkowe zabezpieczenia, kieszenie, a także zróżnicowane pod kątem materiału, to koszt rzędu kilkuset złotych.

Profesjonalne kamizelki asekuracyjne w dobrej cenie można znaleźć na stronie : http://www.sklepratownik24.pl/ratownictwo-wodne/kamizelki-ratunkowe-kamizelki-asekuracyjne.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x