Hurghada, Aqua Vista

Na przełomie maja i czerwca miałem okazję skorztysrać z wycieczki organizowanej przez biuro podróży Triada, do miejscowości Hurghada w Egipcie. Naszym hotele był Albatros Aqua Vista, a cała impreza zapowiadała się bardzo pozytywnie. Miałem już za sobą jeden wyjazd z tym biurem i był on taki sobie. Czy tym razem biuro się spisało?

Wakacje kuopiliśmy w ramach last minute za 1399 złotych. Cena bardzo dobra, szczególnie mając na uwadze fakt, że hotel jest bardzo dobry i posiada pozytywne opinie. Wylot z Katowic mieliśmy późnym popołudniem. Było to dla nas dobre rozwiązanie ze wzgędu na nasze dziecko, które właśnie w tych godzinach śpi. Na miejscu standardowo czekano na nas z biletami. Odprawa i wszystko co tylko działo się na lotnisku przeszło ok. Nie ma czego się czepiać. Lot również poszedł sprawnie, bez żadnych problemów. Obsługa była bardzo miła. Dostaliśmy jedzenie i napoje. Po ok. 4 godzinach lotu dotarliśmy na miejsce.

Człowiek, który czekał na nas zaraz po wejściu na lotnisko, to Egipcjanin mówiący o polsku. Udzielał pomocy przy załatwianiu wiz. Za wizę płacicie po lewej stronie, zaraz po wejściu na lotnisko. Tutaj również wszystko sprawnie. Po wyjściu na powietrze dostaliśmy jakby obuchem po głowie. Co ciekwe, naszego entuzjamu nie podzielały rezydentki i pilotki, które były ubrane w kurtki. Transfery poszły bardzo sprawnie i bez problemowo. Dotarliśmy o późnych godzinach nocnych, tak więc szybko zostaliśmy zakwaterowani i poszliśmy spać. Na miejscu rezydentka pomogła nam załatwić wszystkie najważniejsze sprawy. Niestety nie otrzymaliśmy pokoju na parterze. Na wakacjach z dzieckiem byłoby to przydatne.

Hotel Aqua Vista to wspaniałe miejsce. Wręcz mogę powiedzieć, że jest ono rewelacyjne. Hotel posiada piękne baseny i jest doskonale przygotowany. Teraz jednak najważniejsze – opis katalogowy. Niektóre kwestie nie zgadzają się, a zmiany weszły dopiero w 2011 roku. W opisach katalogowych pisano o kilku barach ala carte. Teraz ich nie ma. Każdego wieczoru w każdym barze podawane są kolacje na zasadach szewdzkiego stołu. Ja uważam to za minus. Kolejna kwestia to sejf – jest darmowy dla wszystkich gości, a mowa oczywiście o sejfie pokojowym. Polecam korzystanie z niego, gdyż hotel nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże. Poza tym w zasadzie trudno doszukiwać się niezgodności w opisie.

Naszą rezydentką była Paulina. Bardzo przyjemna dziewczyna, która się angażowała, zadawała pytania. Uśmiechnięta i zainteresownaa, sporo nam opowiedziała. W zasadzie taka właśnie powinna być rezydetka. Wprawdzie wielkiego kontaktu to my z nią nie mieliśmy, ale mimo wszystko naprawdę sporo infomacji nam przekazała.

Skorzystaliśmy z jednej wycieczki fakultatywnej do Luksoru. Kair zwiedziliśmy dwa lata temu, więc nie było sensu. Wycieczkę organizowało lokalne biuro podróży. Na miejscu pojawili się na czas. Zrealizowaliśmy cały program. Naszym przewodnikiem był Abdul – świetny gość, który mówi po Polsku. Potrafił wszystko przekazać w taki sposób by zainteresować turystów. Wycieczkę oceniliśmy ns maksymalną notę. Oczywiście organizatorem był miejscowy podwykonawca.

Wylot do domu był opóźniony i to o kilka godzin, ale przecież to dla nas wielki plus! 😉 Mieliśmy cały dzień do dyspozycji w hotelu. Powrót ponownie bez zarzutów. Transfery ok, podobnie jak lot.

Ogólnie Triada zapewniła nam super wakacje! Brawo!

Moja ocena: 5/5

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x