Hotel Novum

W sierpniu 2010 wybrałem się na weekend do hotelu Novum. Będzie to moja pierwsza recenzja, zapewne krótka, dotycząca polskiego hotelu. Hotel Novum znajduje się w niewielkiej miejscowości Niepołomice, która graniczy bezpośrednio z Krakowem. Koszt wyjazdu na dwie osoby wynosił 400 złotych i obejmował jeden nocleg, wyżywienie oraz zabiegi w SPA.

Hotel Novum już od na zewnątrz wygląda bardzo efektownie. Obiekt posiada ***, duży parking, a otoczony jest nowym osiedlem mieszkań. Na początek chciałbym zaznaczyć, że oferta hotelu, na tle innych hoteli ze SPA w tym rejonie, przedstawiała się najkorzystniej cenowo.

W recepcji hotelu przywitała nas Pani, przekazała klucze, poinstruowała o której możemy skorzystać z posiłków, jak umówić się na godziny zabiegów oraz odpowiedziała na wszystkie pytania. W hotelu można korzystać za darmo z Internetu – poproście Panią o kabelek, jeśli macie taką potrzebę. Pokoje w hotelu są średniej wielkości, ale jak najbardziej wystarczające. Wszystko dobrze zachowane, w łazience prysznic, ręczniki, mydło oraz suszarka. Możecie również skorzystać z telewizora – dostępnych jest kilka kanałów polskich, m.in. Viva, Polsat czy też kanały telewizji publicznej. Około godziny 16 mieliśmy rozpocząć zabiegi SPA. Otrzymaliśmy szlafroki oraz klapki jednorazowe. Jedna osoba z nas rozpoczęła od masażu, a druga od kąpieli. Była to kąpiel w olejkach pomarańczowych, korzystać można było przy tym z hydromasażu. Jeśli chodzi o masaże, to obejmował on stopy oraz plecy. Bardzo przyjemna sprawa. Pomiędzy zabiegami mamy możliwość korzystania z pokoju relaksu, a tam: sauna parowa oraz sucha, prysznice wrażeń oraz pomieszczenie, w którym możecie po prostu wypocząć. W sumie to wszystko trwa około 2-2,5 godziny. Po zabiegach w SPA otrzymujecie drinka (przynajmniej w pakiecie dla dwojga). Po drinka musicie udać się do lobby baru położonego za recepcją. Ceny w tym barze są atrakcyjne, przynajmniej jak na hotele. Piwo lane w cenie 7 zł nikogo przecież finansowo nie zniszczy…

Wieczorem na godzinę 20 ustaliliśmy sobie kolację. W ramach kolacji mieliśmy do wykorzystania 90 złotych – nie dacie rady zjeść tego wszystkiego co zamówicie w tej cenie. Jedzenie jest bardzo smaczne i nie znalazłem tam zupełnie nic, co miałoby być pozbawione smaku. Polecam sałatkę grecką oraz wszystkie zupy. Drugim posiłkiem jaki spożywaliśmy było poranne śniadanie, które podawane jest od godziny 8 do 11. Zdajemy sobie sprawę, że pewnie część jedzenia pochodziła z odbywającego się tam wczoraj wesela, ale co z tego skoro wszystko było bardzo smaczne? Oczywiście zdecydowana większość pożywienia takiego jak parówki, jajecznica oraz inne typowe, polskie posiłki śniadanie, były przygotowane specjalnie dla gości.

Reasumując – Hotel Novum mogę polecić wam wszystkim z czystym sumieniem. Oferta hotelu powyżej oczekiwań. Jeśli miałbym wskazać minusy – przydałby się basen oraz jacuzzi, niemniej jednak nie jest to poważny problem. W hotelu organizowane są wesela, ale w pokojach zupełnie nic nie słychać. Oceny mając na uwadze koszty:

Pożywienie – 5/5

Pokoje – 4/5

SPA – 4/5

Obsługa – 5/5

Lokalizacja – 3/5

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x