Gdzie na wczasy w 2012?

Koniec kwietnia to tak naprawdę początek sezonu wypoczynkowego Polaków. Wtedy zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi rośnie, aby maksymalny poziom osiągnąć w lipcu i sierpniu, kiedy dzieci mają wolne w szkołach. Wielu Polaków mając na uwadze niższe ceny i mniej wymagające warunki atmosferyczne na wczasy zagraniczne wybierze się w maju. Jakie kierunki wybieramy?

Generalnie oczekiwano, że 2012 rok będzie kolejnym rokiem odpływu zainteresowania wypoczynkiem w Egipcie, a tymczasem okazuje się, że po raz kolejny to Egipt będzie zdecydowanym liderem. Niskie ceny, atrakcyjne hotele i ciekawe miejsca godne zobaczenia sprawiają, że Polacy zapominają o wydarzeniach, które w ostatnich miesiącach, w Egipcie miały miejsce.

W kwietniu 2012 przeprowadzono w serwisie turyści.info ankietę dotyczącą kierunków, jakie wybierają Polacy jako miejsce swoich tegorocznych wakacji. W ankiecie wzięło udział 237 osób. Jej wyniki przedstawia poniższy wykres:

Źródło: ankieta przeprowadzona w serwisie turyści.info

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się Egipt, do którego wyjazd planuje aż proc. biorących udział w ankiecie. Dodajmy, że tak duże zainteresowanie wciąż jest utrzymywane pomimo ciągłych negatywnych sygnałów dotyczących wydarzeń w tym kraju. Kolejne dwa miejsca wydają się być oczekiwane – zajmuje je Turcja i Hiszpania, które wzbudziły odpowiednio zainteresowanie na poziomie 13 i 11 proc. Taki sam wynik jak Hiszpania zdobyła Grecja, która również od lat zaliczana jest do grona ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dosyć dużym zainteresowaniem w 2012 roku cieszyć się będą takie kraje jak Bułgaria (9 proc.), Chorwacja i Włochy (odpowiednio po 7 proc.). Zaskakująca jest pozycja Tunezji, którą zainteresowanie wyraziło zaledwie 5% turystów. Kierunek ten w poprzednich latach za każdym razem był jednym z najczęściej wybieranych.

6% wszystkich zainteresowanych ma problemy ze zgromadzeniem oszczędności na wczasy i dlatego w tym roku zrezygnują z wyjazdów zagranicznych. Zaledwie 4% ze wszystkich ankietowanych wybierze w tym roku inny kierunek turystyczny. Jesienią przekonamy się na jakie kierunki w praktyce zdecydowali się Polacy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x