Chorwacja – idealna wakacyjna destynacja

Wielkimi krokami zbliża się czas urlopów, przezorni już dawno zaplanowali i wykupili wymarzone wczasy. Oferta jest przeogromna, biura turystyczne prześcigają się w wyszukiwaniu nowych, atrakcyjnych i ciekawych miejsc.

Od lat panuje moda na styl „in inclusive”, najczęściej jest to czterogwiazdkowy hotel, basen i tuż obok plaża a wszystko to w jakimś ciepłym kraju. Co ciekawe, takie odległe wyjazdy, z gwarantowaną pogodą, nie są droższe od ofert znad naszego, zimnego, rodzimego Bałtyku a zazwyczaj biją go na głowę standardem i infrastrukturą.

Jednym z chętniej i nie bez przyczyny, odwiedzanych krajów jest Chorwacja. Wspaniałe krajobrazy, ciepłe, błękitne morze z urokliwymi zatoczkami, dobra kuchnia i przyjaźni gospodarze, to praktycznie gwarancja udanego wypoczynku. Korzystny kurs kuny chorwackiej, bo około pół złotego za jedna kunę, pozwala na śmiałe planowanie, bez konieczności nadmiernego oszczędzania.

Jeżeli zdecydujemy się na dojazd samochodem np. z centralnej Polski, w cztery osoby to orientacyjny koszt (w obie strony) będzie porównywalny z ceną przelotu w jedną stronę, a zyskamy znacznie większą mobilność. W biurach podróży można znaleźć oferty tygodniowego pobytu z pełnym wyżywieniem już za około tysiąc złotych na osobę, co czyni wyjazd opłacalnym i porównywalnym z wyjazdem nad Bałtyk. Paradoksalnie pomimo znacznie większej odległości czas dojazdu nie jest jakoś specjalnie uciążliwy.

Jeżeli poza plażą mamy zamiar również zwiedzać Chorwację, nie powinniśmy opierać się wyłącznie na ofercie biura podróży, warto zadbać o własną bazę informacyjną. Bez problemów zaopatrzymy się w dobry przewodnik w wersji książkowej lub elektronicznej, w ten sposób sporo zaoszczędzimy i mamy szansę dotrzeć w miejsca rzadziej uczęszczane, wyjątkowe.

Ceny w Chorwacji są zazwyczaj nieznacznie wyższe niż w Polsce, czasem porównywalne, zakupy w supermarketach nie stanowią więc wyzwania finansowego, a zdarzają się również miłe niespodzianki, jak np. kawa czy lody – są tańsze niż u nas. Biorąc to wszystko pod uwagę warto zaplanować, wykupić i pojechać na urlop do Chorwacji, znajdziemy tam relatywnie niedrogi i miły wypoczynek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x