Bibione

Bibione to miejscowość turystyczna odznaczająca się przede wszystkim swoim ogromem gdyż posiada 180 tyś miejsc noclegowych! Przy czym normalnie po za sezonem przebywa tam około 1,5 tyś osób. Dzieli się ona na kilka części I posiada m.in. latarnie morską oraz mini port – są to bardzo dobre miejsca na spacery 🙂 Plaża jest bardzo duża, jednak bywa cała zalewana wodą. Bibione składa się z setek apartamentowców pomiędzy krótymi rzeczywiście można się pogubić 🙂

Sprawdź hotele w Bibione: Albanella , Alemagna , Aurora B , Ashanti , Atollo-Biloba-Landora Azzurro , Cara, Capitol, Cavallino , Cobita Perosa , Cormoran , Danubio , Del Corso, Delle Terme, Di Giovanni , Girasoli , Eurostar , Firenze, Isi-Betulle , Itaca , Jumbo , Laguna Grande , Leopardi , Lia , Lido, Lido del Sole , Loriana , Lussinpiccolo , Luxor, Lyon , Majestic , Michelangelo , Nettuno, Oasi, Olympia, Orial Fi , Patrick , Pleione, Polluce, Raffaella , Regina B, Rialto, San Siro, Simona/Luca , Selene , Sporting , Sole B , Tiepolo, Tita-Tonin, Tiziano , Tivoli , Tulipano , Valbella , Villa Mara

Zarezerwujswój wyjazd do Bibione w najlepszych terminach za pośrednictwem portalu TravelPlanet, w którym za jednym zamachem korzystacie z ofert wielu biur podróży:

1.06-14-06 od699 zl Rezerwuj
12.06-25.06 od 749 zl Rezerwuj
23.06-06.07 od 789 zl Rezerwuj
04.07-17.07 od 799 zl Rezerwuj
13.07-26.07 od 899 zl Rezerwuj
24.07-06.08 od 899 zl Rezerwuj
04.08-17.08 od 899 zl Rezerwuj
13.08-26-08 od 799 zl Rezerwuj
24.08-07.09 od 799 zl Rezerwuj
05.09-18.09 od 699 zl Rezerwuj

 

turysci.info : Byliśmy tam!

Bibione zwiedziliśmy w drugiej połowie września 2006. Było to już po sezonie – dokładnie 15 dnia września wszystko zaczęło się „zwijać”. Leżaki przestały być płatne – bo kto miałby za nie płacić? Sami polacy, którzy opanowali kurort? Miasto znajduje się 100 km przed Wenecją I jest naprawdę bardzo duże – posiada 250 tysięcy miejsc noclegowych!

W czasie kiedy bylismy działał już tylko jeden klub – przy plaży, ale nie pamietam jak się nazywał, ale mniejsza z tym bo I tak się nic tam nie działo. Sklepów, restauracji I kawiarenek oczywiście bardzo duzo. Bibione jest miejscowością w której sklepy konkuruja ze sobą dajšc atrakcyjnieszą cenę na dany produkt, tak więc nie ma sklepu, który posiadałby całokształt niższych cen. Najlepiej jest przejść sie po wszystkich – przebitki gdzie niegdzie sa ogromne. Dużo promocji możecie wyłapać w markecie znajdującym się obok wesołego miasteczka. Najgorsza w funkcjonowaniu tego wszystkiego jest siesta, o której zawsze się zapominało i szło na darmo. Niektóre sklepy organizują sobie taki odpoczynek nawet od 12 do 16 – masakra.

Morze jest czyste I bardzo ciepłe – przecież to Adrjatyk. Jego specyficzną cechą jest to, że nastepnego dnia może znajdować się 100 metrów dalej badź 100 metrów bliżej – całe tereny plazowe potrafią być zalane. Fale spotkać nie łatwo, ale jak już są to porządne. Warto się natomiast przejśc na latarnię morską – spory kawałek jednak można tam zrobić bardzo ciekawe zdjęcia.

Niestety nie przypadło mi kompletnie do gusty jedzenie we włoskich knajpach. Naprawde przeciętna polska pizza była znacznie lepsze od tego co tam podawano I w dodatku sos trzeba kupować odzielnie. Człowiek kończył z niedobrą, przypaloną pizza bez sosu. Kolejne typowo włoskie danie – Lazania to już porazka kompletna. Polecam skosztowanie Lazani Alberto, która kupicie w biedronce – jest znacznie lepsza.

Polecam przegladnięcie tego co znajduje się na półkach sklepów za 1E – naprawde można znaleźć fajne „pierdoły”. Kolejne co warto to wybranie się na targ, na którym chińczycy sprzedają ciuchy znacznie taniej niz w Polsce. Mozna kupić naprawdę świetne rzeczy za kilakdziesiąt złotych. Masowo są sprzedawane torebki po 3 EURO I to całkiem porządne.

P.S. Zanim zakupisz w sklepie sześciopak wina za 3,6 Euro przeczytaj najpierw etykiete – „zawiera siarczany”

Ceny w Bibione (w EURO)

Wycieczki fakultatywne

Verona 20
Wenecja 20+10 za tramwaj wodny
Triest 20

Żywność

Pizza od 5,5
Lazania od 4
Spagheti od 3
Deser lodowy od 3
Masło od 0,9
Arbuz 0,6 (za kg)
woda mineralna od 0,40
pepsi 2l 1,5
piwo od 1 Euro (zdarzaja sie promocje gdzie piwo 0,5)
Amaraetto 4
wejście na dyskoteke od 4 (drik w cenie)
zgrzewka wina 4,5
pomidory 2,5(za kg)

Umów się na wyjazd do Bibione – kliknij!

Samodzielna podróż do Bibione – informacje!

Przed zadaniem pytania szukaj odpowiedzi w komentarzach, kliknij Ctrl+F i wpisz poszukiwane wyrażenie.

Zapraszamy do naszego serwisu o Bibione – www.bibione.waw.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x