Alpy za rozsądną cenę

Francuskie Alpy słyną ze znakomitych stoków narciarskich i infrastruktury turystycznej w górach. Można wybierać z szerokiej bazy stacji narciarskich i tras zjazdowych, dostosowanych pod kątem poziomu trudności dla różnych użytkowników. Problem w tym, że cena wyjazdu w Alpy francuskie może znacznie przekraczać nasz budżet przeznaczony na ferie. Można jednak znaleźć oferty w przyzwoitej cenie, na przykład do resortu Valmeinier we Francji.

Gdzie to jest?

Miejscowość Valmeinier we Francji słynie z tego, że można tu zakosztować białego szaleństwa za rozsądną, przynajmniej jak na Alpy, cenę. Jestem żywym potwierdzeniem tego, że rzeczywiście jesteśmy w stanie znaleźć tam pobyt w dobrym pensjonacie za cenę, którą równie dobrze można zobaczyć w hotelowym cenniku w Zakopanem czy w Karpaczu.

Sam kurort Valmeinier zachwyca wspaniałymi widokami. Położony jest on na obrzeżach parków narodowych Vanoise i Ecrins Valmenier. Łącznie z Valloire Valmeinier tworzy ważny ośrodek narciarski w Alpach. Szusować na nartach czy desce można tu przez wiele miesięcy w roku. Ja zjeżdżałem ze stoków nawet w kwietniu, podczas wyjazdu wielkanocnego, choć śnieg był już trochę mokry, a słońce mocno operowało na niebie. Nie ma się z resztą czemu dziwić, w kwietniu w Polsce rzadko który stok wygląda choć w połowie tak dobrze jak stoki w Valmeinier w Alpach Francuskich.

Czytaj także: Sprawdź jak się jeździ wiosną!

Dla kogo?

Dla narciarzy w Valmeinier znajduje się 150 km świetnie przygotowanych tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Osobiście mogę polecić trasy trudne, przeznaczone dla wytrawnych sportowców, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji na plecach podczas jazdy. Śmiało mogę też powiedzieć, że amatorzy jazdy na desce snowboardowej znajdą w Alpach francuskich dobre warunki do doskonalenia swoich umiejętności. Znajdują się tu dwa snowparki – przy Créy du Quart dla każdego sportowca, a drugi przy Lac de la Viellie dla zaawansowanych snowboardzistów. Za 16 euro dziennie można tu szaleć do woli.

Nie trzeba na własnych nogach przemieszczać się pod górę, z resztą trudno by mi było sobie to wyobrazić, skoro różnica wysokości pomiędzy Valmeinier a najwyższymi punktami na stokach wynosi ponad 1000 metrów. Na górę zawiezie nas kolejka gondolkowa, krzesełkowa lub liczne orczyki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x