Alanya

Alanya jest stolicą Riwiery Tureckiej, otoczona od pólnocy pasemem gór Taurus, a od południa wodami Morza Śródziemnego. Wzdłuz brzegu rozciaga się piaszczysto-żwirowa plaża, z której najpopularniejsza jest plaża Kleopatry (nazwana tak gdyż ponoc kompała się tam Kleopatra). Miasto leży na skalistym półwyspie, który był zimową rezydencją Sułtanów. W pobliżu znajdziecie atrakcje turystyczne takie jak: Grota Kochanków, Jaskinia Piratów i Jaskinia Fosforyzująca. Najciekawszą budowlą Alanyi jest wznosząca się na wysokość 33 m Czerwona Wieża z 1225 r -33 metrowa, zbudowana z czerwonej cegły zlokalizowana w porcie. Jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu to polecamy skorzystanie z raftingu, lotu spadochronem czy jeep safari. W mieście znajdziecie również typowy turecki bazar z masą błyskotek, pamiątek oraz przypraw. Skorzystaj z oferty:

Zarezerwuj swój wyjazd do Alanyi w najlepszych terminach za pośrednictwem portalu TravelPlanet, w którym za jednym zamachem korzystacie z ofert wielu biur podróży:

1.06-14-06

od 1199 zl

Rezerwuj

12.06-25.06

od 1249 zl

Rezerwuj

23.06-06.07

od 1289 zl

Rezerwuj

04.07-17.07

od 1299 zl

Rezerwuj

13.07-26.07

od 1399 zl

Rezerwuj

24.07-06.08

od 1499 zl

Rezerwuj

04.08-17.08

od 1499 zl

Rezerwuj

13.08-26-08

od 1399 zl

Rezerwuj

24.08-07.09

od 1299 zl

Rezerwuj

05.09-18.09

od 1199 zl

Rezerwuj

Sprawdź hotele w Alanya: Alaiey Resort & Spa , Alara , Alara Star , Alara West , Arancia, Aydin Bey Gold Dreams , Aska Buket Resort & Spa, Bora Bora Apart , Dinler, Garden Resort, Hedef Resort, Hedef Rose Garden , Holiday Garden Resort, Joy Pegasos Planet Incekum , Kleopatra Golden Sun , Kleoparta Life , Kosdere , Leodikya Resort, Mukarnas Spa Resort, Titan Garden , Top , Tuvanna Apart , Tuvanna Beach

Podyskutuj o Alanya na forum (proszę nie umawiać się na wyjazdy w komentarzach!)

Alanya to najpopularniejsza miejscowość turystyczna Riwiery Tureckiej, oddalona 120 km na wschód od portu lotniczego w Antalyi. Niezliczona liczba hoteli i wiele atrakcji turystycznych to znak rozpoznawalny tego miasta. Ten słynny kurort oplatają od północnej strony góry Taurus, zaś od południa oblewają Alanye wody Morza Śródziemnego. Wybierając Alanyę na miejsce swojego wypoczynku masz największy wybór hoteli w całej Turcji. Nie ważne czy chcesz spędzić wymarzony urlop z ukochaną osobą, rodzicami czy z dziećmi, na pewno znajdzie się hotel, który spełni wszystkie oczekiwania.

Idealnym hotelem do wypoczynku wraz z rodziną jest Hotel Kosdere. Ten czterogwiazdkowy obiekt położony jest w bujnym egzotycznym ogrodzie w miejscowości Incekum, w pobliżu Alany. Incekum to tak naprawdę miasteczko hotelowe, nie jest to żadne większe miasto. Hotel Kosdere wyróżnia się wśród innych hoteli doskonałą ofertą All Inclusive. Jedzenie jest tu znakomite. W przeciwieństwie do innych hoteli, nie są tu podawane na okrągło bakłażany na milion sposobów, ale i inne świetne potrawy. Kolejnym hotelem w miejscowości Incekum, który może poszczycić się najwyższym poziomem świadczonych usług, jest Joy Pegasos Planet Incekum. To ogromny pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się przy jednej z najlepszych plaż na całym Tureckim wybrzeżu. Wspomniany kompleks hotelowy posiada 2 budynki. Budynek Pegasos Royal oferuje głównie pokoje rodzinne, zaś Pegasos Resort pokoje standardowe. To idealne rozwiązanie, bo zarówno pary jak i rodziny ze swoimi pociechami, nie przeszkadzają sobie nawzajem. W samym centrum miasta mieści się również wiele miejskich hoteli. Wielu ludzi źle interpretuje informację z tym związaną, ponieważ oczekują luksusów i szerokiej plaży z trzema basenami, a tym czasem miejski hotel zawsze będzie oferować skromniejszą plażę, z przejściem przez ulicę, mniejszy ogród i basen. Takim właśnie hotelem dla młodych ludzi jest trzygwiazdkowa Tuwana Apart. Ten miejski hotel położony 4 km od samego centrum Alany, to dobre miejsce dla mało wymagających i lubiących gwarne miejskie życie turystów.

Alanya to całkiem spore miasto, urokliwie położone, mające kręte uliczki, wijące się w górę i w dół, palmy bananowe rosnące wprost przy ulicach, wystawy sklepowe, mnóstwo restauracji i raj zakupowy dla przyjezdnych. To najpiękniejsze z miast Riwiery Tureckiej. Jest tu mnóstwo rzeczy do obejrzenia, a z całą pewnością będąc tu trzeba udać się w rejs statkiem. Koszt wycieczki po mieście, z obiadem i rejsem wynosi 39 euro.

Będąc w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Słynną Grotę Kochanków przypominającą swym kształtem serce ( można do niej podpłynąć statkiem),
  • Kościół bizantyjski,
  • Starą Twierdzę Kalesi, górującą nad miastem i robiącą ogromne wrażenie (idealnie da się ją obserwować z wody lub można udać się do niej pieszo).

Podczas pobytu w Turcji trzeba zobaczyć noc turecką. Jest to kolacja z winem i występami folklorystycznymi. Nie może zabraknąć na niej tureckich tancerek i tancerzy. Ciekawą rzeczą jest to, że często tancerze przebierają się za kobiety i wraz z nimi tańczą uwodzicielski taniec brzucha. Do zabawy porywana jest również publiczność, która próbuje swoich sił w tamtejszych tańcach i śpiewach, gwarantuje to świetną zabawę. Koszt takiego wieczoru wynosi zazwyczaj 40 Euro. Warto się na nią udać, bo to niezapomniana atrakcja i jedna z najlepszych wycieczek fakultatywnych w Turcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x