Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem – pomysł na rodzinną wycieczkę

Chcieliby Państwo pokazać Warszawę swoim pociechom? Warto zadbać, aby podczas wycieczki połączyć edukację i fantastyczną zabawę. Idealnym rozwiązaniem, które zdejmie ciężar organizacji wyprawy z Państwa barków i pozwoli także Wam beztrosko cieszyć się wizytą w stolicy, jest zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem.

Magiczne historie

Najmłodszym warto pokazać stolicę z perspektywy pięknych, warszawskich legend. Spacer po Starym Mieście, dzięki opowieściom o Syrence, Bazyliszku czy Mistrzu Twardowskim może zmienić się w prawdziwie magiczną eskapadę. Oczywiście przewodnik nie będzie unikał również ciekawostek historycznych dotyczących życia w dawnej Warszawie, dostosowując poziom narracji do wieku słuchaczy. Humor i rodzinna atmosfera to oczywiście podstawa udanej wyprawy!

Rodzinny relaks w Łazienkach

Miejscem szczególnie sprzyjającym rodzinnemu wypoczynkowi są Łazienki Królewskie. Piękno kompleksu pałacowo-parkowego przemawia do turystów w każdym wieku. Zarówno dorośli jak i dzieci będą pod wrażeniem opowieści przewodnika o życiu dworskim w ulubionym miejscu relaksu króla Stanisława Augusta-Poniatowskiego, jego dworzan, rodziny i przyjaciół. Walory przyrodnicze parku to dodatkowy atut – fauna (kaczki, łabędzie, wiewiórki, sarna) i flora (setki gatunków roślin) sprzyjają prawdziwej rodzinnej sielance. Jest na co popatrzeć, gdzie pobiegać i o czym posłuchać!

Rozwijamy zainteresowania i najmłodszych

Każdy dobry przewodnik po Warszawie, doradzając Państwu w trakcie układania programu zwiedzania, z pewnością zapyta o zainteresowania najmłodszych uczestników wycieczki. Aby dzieciaki dobrze się bawiły, zdecydowanie warto postawić na coś, co wyda im się pasjonujące. Pomyślmy o tym, wybierając muzeum. Oczywiście sprawa przedstawia się dużo prościej w przypadku dzieci w wieku szkolnym. Możemy być niemal pewni, że np. interaktywna, niezwykle ciekawa i pobudzająca wyobraźnię wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego wzbudzi ich zainteresowanie. Co jednak z najmłodszymi? Warto poszukać takiego miejsca, które ma coś do zaoferowania dzieciakom w każdym wieku, a i dorośli z pewnością nie będą się tam nudzić. Świetnym przykładem jest Centrum Nauki Kopernik dające zwiedzającym tysiące możliwości samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw rządzących przyrodą. A może nasze dzieciaki interesują się sportem i marzą np. o karierze piłkarskiej w przyszłości? Olbrzymim przeżyciem i wspaniałą przygodą dla takich gagatków będzie zwiedzanie PGE Narodowego. Obiekt jest nie tylko udostępniony dla zwiedzających, ale oferuje również warsztaty dla najmłodszych, w trakcie których mogą oni wziąć udział w turnieju piłkarskim!

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem – komfort dla całej rodziny

Przywykliśmy myśleć o zwiedzaniu z przewodnikiem, jako o rozwiązaniu typowym dla dużych, zorganizowanych wycieczek, tymczasem koszt usługi przewodnickiej jest na tyle niewielki, że rodzina również może sobie pozwolić na taką wygodę. Dobrze biuro przewodnickie, takie jak np. http://warszawazwiedzanie.pl , pomoże Państwu we wszystkich kwestiach organizacyjnych i zapewni przewodnika, który oprowadzi Państwa po mieście z pasją, w fantastycznej atmosferze. Będzie to oczywiście przewodnik po Warszawie mający odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi i duże doświadczenie w tej kwestii. W programie musi się oczywiście znaleźć przerwa na odpoczynek i posiłek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x