Skróty oraz pojęcia niezbędne dla każdego turysty

Skróty oraz pojęcia niezbędne dla każdego turysty:

JEDZENIE

BB – bed & breakfest – śniadania w cenie wyjazdu
HB – half board – śniadania i obiadokolacje w cenie wyjazdu
FB – full board – śniadanie, obiad i kolacja w cenie wyjazdu
All inclusive – bardzo szerokie pojęcie. Teoretycznie wszystko w cenie, lecz w praktyce w każdym hotelu może to wyglądać inaczaj. Zawsze pod ofertą wakacyjnego wyjazdu powinno być wypisane dokładnie jakie posiłki oraz jakie hotelowe atrakcje wchodzą w pakiet all inclusive. Reasumując „wszystko w cenie” nijak się ma do rzeczywistości
Ultra All inclusive(inaczej zwane Royal lub Super) – teoretycznie oferta szersza od all inclusive. Również wygląda to inaczej w przypadku poszczególnych hoteli. W drogich miejscach możecie mieć dostęp do wszystkiego przez całą dobę, a w tańszych mogą to być wydłużone godziny korzystania z pakietu „all”, czy też dodatki takie jak mini bar w cenie, lepsze pokoje, szlafrok i wiele innych. Oferta może byc bardzo zróżnicowana.
Szwedzki stół(bufet) – na stole znajduje się kilka potraw, z których klient tworze własne danie tj. do wyboru może być kilka mięs, frytki, ryż, kasza i kilka sałatek czy też kilka rodzajów zup
Śniadanie kontynentalne – skromne śniadanko z podstawowymi produktami takimi jak chleb, masło, dżem, kawa czy też herbata, ewentualnie w wersji rozszerzonej wędlina, ser, jajka czy też parówki.

ZAKWATEROWANIE

Bungalow – budynek nie należacy do głownego, ale znajdujący się na terenie hotelu. Należy bardzo uważać na ten element, gdyż zdarzają się hotele zajmujące po kilkanaście hektarów terenu, gdzie możecie mieć nawet kilometr drogi nad morze(osobiście w takim byłem)
Hostel – obiekty umożliwjące korzystanie z tanich noclegów

UBEZPIECZENIE

NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków
KL – ubezpiecznie kosztów leczenia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x