Ranking – biura podróży w oczach Polaków

Branża turystyczna jest jedną z chętniej ocenianych przez internautów. Turyści, którzy odwiedzili dane miejsce pozostawiają na forach internetowych oraz w serwisach społecznościowych opinie o hotelu, kurorcie czy biurze podróży. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie opiniom o tych ostatnich, dla których oceny pozostawiane w Internecie wpływają przecież na zainteresowanie klientów.

Analiza przeprowadzona została w oparciu o komentarze pozostawiane w portalu Turysci.info. Statystyce podległo 30 ostatnich komentarzy, dodanych do dnia 20 stycznia. Pod uwagę nie brano komentarzy bez uzasadnienia opinii np. „biuro jest super” czy „biuro jest tragiczne”.

Biura podróży uwzględnione w zestawieniu to: Alfa Star, Almatur, Ecco Holiday, Europoltour, Gandalf Travel, Itaka, Neckermann, Oskar Travel, Rainbow Tour, Skarpa Travel, Sky-Club, Triada i Wygoda Travel. Część biur nie brano pod uwagę z racji zbyt małej liczby opinii. Uwzględniono biuro Neckermann, w którego przypadku zaliczonych zostało 17 opinii.

Kliknij aby powiększyć.

Procentowo najlepsze opinie uzyskały biura Alfa-star, Rainbow Tour, Almatur i Skarpa Travel, czyli znane i cenione marki na polskim rynku. Każda z wymienionych firm cieszy się pozytywnymi opiniami ponad 80% klientów, którzy pozostawili komentarze. Najniższe notowania zaliczyło Ecco Holiday, Europoltur, Gandalf Travel i Triada. W tym przypadku pozytywne opinie nie przekraczały 50%.

Które biuro wybrać?

Przedstawione wyniki to jedynie zestawienie statystyczne. Przeglądając opinie w Internecie pamiętajcie, że:

  • Nie istnieją biura idealne, którym nie przydarzają się wpadki
  • Bardziej prawdopodobne, że z grona 100 turystów, ten jeden niezadowolony pozostawi opinię na forum, niż miałby ją dodać ktoś z 99 zadowolonych
  • Najbardziej godne zaufania jest zawsze to biuro podróży, z którego sami korzystaliście i byliście zadowoleni
  • Część opinii pozostawianych w internecie może być dziełem agentów marketingu szeptanego

Czytać opinie w internecie?

Warto poznawać opinie internautów o biurach podróży, ale przede wszystkim należy na nie patrzeć rozsądnie. Z pozostawianych opinii wyciągajcie ważne fakty, nie zaś ogólną negatywną czy pozytywną ocenę. Czasami z komentarza dowiedzieć się możecie o tym, że dany rezydent posiada dużą wiedzę, a inny dopiero zaczyna swoją przygodę w tym zawodzie. Innym razem dowiecie się, w której części hotelu pokoje są najlepsze.

W przypadku wczesnej rezerwacji wyjazdu, nie obawiajcie się pojawiających, negatywnych komentarzy. Sprawdź opinie o innych biurach, a przekonasz się, że każde posiada również negatywne opinie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x