http://www.turysci.info

:: Trentino – miejsce idealne na narty
Wiadomość dodana przez: xavi (2017-03-28 08:57:56)

Do tego, ile frajdy może przynieść narciarstwo, nie trzeba nikogo przekonywać Nawet jeśli ktoś sam nigdy nie zjeżdżał po stokach, z pewnością zna osoby, które bardzo sobie chwalą taką formę aktywności. A ponieważ warunki panujące na wielu stokach sprzyjają zarówno już wprawionym narciarzom, jak i tym zupełnie początkującym, rozglądając się za miejscem na spędzenie urlopu warto zwrócić uwagę na ofertę narciarską.

Dokąd jechać?

To właściwie podstawowe pytanie. Miejsc sprzyjających zjazdom narciarskim jest naprawdę sporo, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Te ostatnie o tyle warto wziąć pod uwagę, że ze względu na warunki geograficzne często po prostu lepiej się sprawdzają. Doskonałymi przykładami, które potwierdzają te słowa są stoki austriackie i włoskie, chociażby te z regionu Trentino (www.visitfiemme.it/pl/winter).

Najlepiej wybrać takie miejsce, w którym znajduje się kilka ośrodków narciarskich i które dysponują dobrą infrastrukturą. Przykładowo we wspomnianym Trentino obok wyciągów i wypożyczalni sprzętu istnieją i takie niespodzianki, jak stok wyposażony w doskonałe oświetlenie trasy, idealnie sprawdzające się w przypadkach, kiedy komuś zamarzą się nocne zjazdy.

Miejsce przyjazne początkującym

Trentino sprzyja wyjazdom narciarskim z jeszcze jednego powodu.. Na miejscu pracuje wielu instruktorów. To zaś sprawia, że osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami, mają ku temu naprawdę sprzyjające warunki. Podobnie zresztą jak i ci, którzy czują się na nartach całkiem pewnie, ale chcieliby nauczyć się czegoś nowego lub… spróbować swoich sił z deskami snowboardowymi.

Nie tylko zjazdy narciarskie

Region Trentino jest o tyle ciekawy, że obok stoków znajdują się tutaj także trasy przygotowane z myślą o coraz popularniejszych w ostatnich latach nartach biegowych. Ciągną się one całymi dziesiątkami kilometrów, dzięki czemu sprzyjają one nie tylko dłuższym, bardziej intensywnym treningom (a nie ma co ukrywać, narciarstwo biegowe to właśnie jedna z najbardziej wytrzymałościowych dyscyplin), ale też czysto turystycznym wrażeniom z przebywanych szlaków.
adres tej wiadomości: http://www.turysci.info/news.php?id=50328