Niezbędnik przewodnika – podstawowe wyposażenie

Praca przewodnika turystycznego to nie lada wyzwanie. Osoby trudniące się oprowadzaniem większych (a nawet mniejszych) grup turystycznych wiedzą, jak wiele wysiłku kosztuje ich codzienne opowiadanie tysiąca historii. Pracuje wówczas nie tylko umysł, ale i głos, a struny głosowe uszkodzić nietrudno.

Systemy tour guide – z myślą o przewodnikach i turystach

Specjalnie z myślą o pracy przewodników turystycznych, a także w celu podniesienia standardu zwiedzania oraz zwiększenia profesjonalizmu oferowanych usług przez biura podróży, coraz częściej korzysta się ze specjalnych radioprzewodników, określanych też mianem systemu tour guide.

Okayo – potęga komunikacyjna z Azji

Okayo, lider na rynku wśród komunikacji bezprzewodowej, stworzył linię profesjonalnych mikrofonów ułatwiających przewodnikom codzienną pracę. Tour guide system pozwala na uatrakcyjnienie procesu zwiedzania oraz dotarcie z rzetelną informacją do każdego turysty. Bezprzewodowe mikrofony są niewielkich gabarytów oraz niedużej wagi, dzięki czemu ich użytkowanie należy do bezproblemowych. Co ważne, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, korzystanie z nich może odbywać się nieprzerwanie na jednej baterii przez bardzo długi okres czasu. Do tego zapewnia się najwyższą jakość transmisji oraz największy zasięg z możliwych. Okayo polecany jest głównie placówkom, gdzie jednocześnie przebywać może nawet 50 grup zorganizowanych. System cyfrowy ma bardzo dużą pojemność – aż 100 kanałów. Zainwestować można jednak i w urządzenia o mniejszej pojemności – m.in. na 40 kanałów.

O popularności systemów tour guide słów kilka

Systemy do oprowadzania stają się popularnym wyborem wśród wielu właścicieli biur podróży. Wspomaganie transmisji dźwięku staje się coraz bardziej pożądane – turyści, korzystający z usług biur turystycznych pragną nie tylko zobaczyć wiele miejsc, ale także poznać dobrze ich historię. Odległość wypowiadanych słów, przy użyciu nawet najprostszych, ekonomicznych urządzeń tour guide, sięga nawet na ponad 100 metrów. Urządzenia o bardziej skomplikowanej technologii pozwalają pracować na czterech kanałach jednocześnie, co pozwala na transmisję nawet w czterech językach. Nie trzeba zaznaczać, jak dużym ułatwieniem dla przewodników jest tak wygodne rozwiązanie.

Uniwersalne rozwiązanie dla przewodników wszelkiego rodzaju

Co ważne, z systemów do oprowadzania, korzystają nie tylko przewodnicy turystyczni, ale także m.in. muzealni czy pracownicy galerii. Komunikacja bezprzewodowa ułatwia bowiem nie tylko oprowadzanie po zwiedzanych miejscach, ale także prezentację zgromadzonych eksponatów czy przedstawienie ekspozycji. Tour guide system to nowoczesne rozwiązanie do wdrożenia nowych systemów oprowadzania wycieczek i klientów indywidualnych. Co ważne, pozwala nie tylko na efektywniejsze zwiedzanie, ale zapewnia również komfort – zarówno dla danej grupy turystów, jak i innych grup. Oprowadzanie odbywa się bowiem bez zakłócania porządku i ciszy, z zapewnieniem komfortu zwiedzania wszystkim gościom przebywającym w danym miejscu. Z całą pewnością można stwierdzić, że systemy do oprowadzania to produkt must have każdego profesjonalnego przewodnika turystycznego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x