Nesseber

Nesseber to małe miasteczko na skalistym półwyspie połączone z lądem. Miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nesseber położony jest w pobliżu słynnego kurortu Słoneczny brzeg. Tym co wyróżnia to miejsce są pozostałości po murach obronnych, wieżach obserwacyjnych oraz bramy głównej. Niestety Nesseber ulega ciągłej komercjalizacji i powstaje tam mnóstwo sklepików, a teren staje się coraz bardziej zniszczony. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Bułgarii, które tak chętnie odwiedzane są przez turystów.

Obecnie miejscowość zamieszkiwana jest przez 10 tyś osób. W V i VI wieku powstało tutaj wiele cerkwi, z których pozostały do dziś jedynie ruiny. W sumie na terenie Nesseberu powstało 40 cerkwi. Obecnie mieszkańcy utrzymują się oczywiście w większości z turystyki. Miejscami szczególnie wartymi zobaczenia w Nesseberze są:

  • cerkiew stworzyciela
  • Metropolia św. Stefana
  • Muzeum Archeologiczne


W sezonie na wybrzeżu działa dyskoteka. Można również skorzystać z noclegów w jednym z kilku hoteli oraz pensjonatów, jednak ceny są wyższe niż w pobliskim Słonecznym brzegu czy też niewielkiej Rawdzie.

Nesseber Nesseber Nesseber
Dziękujemy za zdjęcia Panu Piotrowi Goss
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x