Najtańsze wakacje – gdzie w 2010

Twój tegoroczny budżet jest w kiepskiej kondycji? Zamierzałeś nie wyjeżdżać na żadne wakacje? Jesteś w błędzie, gdyż wiele krajów gwarantuje turystom wypoczywanie po niesamowicie niskich cenach. Zestawienie krajów, w których ceny są zdecydowanie najniższe przygotowane zostało przez wydawnictwo Lonely Planet. Zapraszam zatem do prześledzenia dziesięciu miejsc zaliczonych do grona tych najtańszych. W rankingu nie były brane pod uwagę kwestie dotarcia w dane miejsce.

INDIE – dla wielu to turystyczne marzenie, a w praktyce miejsce dostępne dla większości turystów. Atrakcje takie jak Tadź Mahal powinien zobaczyć w swoim życiu każdy szanujący się podróżnik. Indie straciły nieco na popularności po niedawnych atakach terrorystycznych, lecz z biegiem kolejnych miesięcy liczba turystów stale rośnie.

NEPAL – uznawany za jedno z ulubionych celów turystów z niewielkim budżetem na podróżowanie. Turyści udają się przede wszystkim w nepalskie góry, bo przecież na terenie tego właśnie kraju położone są Himalaje. Turyści uwielbiają również podziwiać malowniczo położone nepalskie wioski. Szczególnie popularne jest miasteczko Pokharę, które mimo rozwoju nie utraciło swojego „wioskowego” charakteru.

INDONEZJA – kraj ten w ostatnich latach wciąż tracił na popularności i zapewne temu zawdzięczamy malejące ceny. W Indonezji podziwiać powinniście przede wszystkim wspaniałe indonezyjskie świątynie, które położone są na Jawie. Tutaj znajduje się świątynia Prambananm, która uznawana jest za najpiękniejszą świątynię buddyjską na świecie.

IRAN – Wasze pierwsze skojarzenia to zapewne wojna, konflikty i liczne problemy, a jesteście w błędzie. W praktyce Iran to ciekawa kultura, zabytki oraz przyroda, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Godna wypróbowania jest niesamowicie specyficzna irańska kuchnia.

POLSKA – spodziewaliście się tego? Na liście tanich kierunków wakacyjnych Lonely Planet znajduje się właśnie nasz kraj! W Polsce polecane są przede wszystkim wschodnie rejony kraju takie jak choćby Polesie. Polska ceniona jest za rewelacyjne utrzymaną przyrodę oraz roślinność.

LAOS – kolejny po Iranie kraj, który kojarzy wam się z konfliktami zbrojnymi. Nic dziwnego, bo przecież w pobliżu położony jest choćby Wietnam. Laos warto jest odwiedzić przede wszystkim po to by móc zobaczyć na własne oczy rewelacyjne krajobrazy górskie. W zasadzie cała powierzchnia kraju pokryta jest przez wysokie góry.

SUDAN – ten kraj, położony w pobliżu Egiptu odwiedzany jest wyłącznie przez nielicznych turystów. To błąd, gdyż w Sudanie zobaczyć możecie nie dokończone piramidy jak również korzystać możecie z najlepszych miejsc do nurkowania.

HONDURAS – niewielki kraj położony w Ameryce Południowej może zaproponować za mniejsze pieniądze jeszcze piękniejsze plaże niż te w niedalekim Meksyku. Co najważniejsze zabytki Hondurasu wcale nie są gorsze od tych jakie zobaczyć możecie w Meksyku.

MAROKO – kraj zaliczany do najbardziej przystępnych dla turystów zarówno jeśli chodzi o warunki do wypoczywania jak również i koszty. Maroko jest kierunkiem cenionym szczególnie przez Polaków. Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków wypoczywa w Agadirze.

JORDANIA – kolejny egzotyczny kraj na liście. Tutaj polecane są wspaniałe zakątki nad Morzem Czarnym lub Martwym, które dostępne są po niesamowicie niskich cenach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x