Najpopularniejsze wyjazdy w pierwszej połowie 2010

Pierwsze półrocze nie jest okresem, który oceniać można do końca obiektywnie, jako że przecież tylko nie liczne kraje w tym czasie oferują solidne warunki do wypoczywania. Zapewne już na tej podstawie wysnuć można nazwę lidera półrocznego zestawienia – jest nim oczywiście Egipt. Egipt tak naprawdę zawsze jest dobry na wakacje, nie zależnie czy będzie to zima, lato, wiosna czy jesień. W Egipcie warunki będą zawsze bardzo dobre i zapewne przez kilka następnych lat kierunek będzie tym najbardziej popularnym. Za Egiptem przemawia gwarantowana pogoda, wspaniałe zabytki, niskie ceny oraz wysoki standard. Te czynniki od kilku lat skutecznie przekonują Polaków do wypoczywania właśnie tam. Wedłu statystyk. Egipt jeszcze nigdy nie był tak zdecydowanym liderem wyjazdów turystycznych.

Zmienił się kraj, który zajmuje drugie miejsce pośród najbardziej lubianych wyjazdów. Tym razem jest nim Turcja. Do Turcji wyjazdy turystyczneorganizowane są nawet w kwietniu, a już w maju biura podróży wysyłają pełne samoloty turystów. Za Turcją przemawiają dokładnie te same czynniki, które wymieniliśmy w przypadku Egiptu – niskie ceny, dobre warunki, atrakcyjne zabytki. W pierwszej połowie 2010 około 13% turystów pochodzących z Polski, wybrało się właśnie do Turcji. W zeszłym roku Turcja zajmowała miejsce trzecie.

Na miejsce trzecie spadła w tym roku Tunezja, która poprzednio, w roku 2009 zajmowała miejsce drugie. Tunezję odwiedziło około 12% turystów.

Poza podium znalazły się tradycyjnie te same kraje. Najgorszy wynik zanotowała Grecja, która pewnie poprzez politykę straciła mnóstwo turystów. Dla Grecji okres wakacyjny jest jednak najważniejszy i wtedy kraj Zeusa potrafi nadrobić wcześniejsze zaległości. Na kolejnych miejscach znalazły się: Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Maroko, Francja oraz Portugalia. Żaden z tych krajów oczywiście nie zanotował wyniku imponującego – każdy po ledwie kilka procent.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x