Mahdia

Mahdia to nie wielki kurort położony na Wybrzeżu Morza Śródziemnego. W pobliżu znajdują się dużo bardziej znane kurorty takie jak Sousse czy Monastir . Chyba największą atrakcją miejscowości jest jedyna w Tunezji biała plaża. Mahdia uważana jest za centrum religijne Tunezyjczyków ze względu na co, dużo jest meczetów. Oczywiście mnóstwo jest tutaj standardowych atrakcji kurortowych w postaci kafejek oraz restauracji.

Mahdia powstawała przez dziesiątki lat, a jej rozwój hamowany był przez kolejne potyczki wojenne. Miasto przez pewien okres sprawowało nawet funkcję stolicy, lecz miało to na celu stworzenie odpowiedniej bazy, wykorzystywanej do podbojów innych krajów. W tym okresie Mahdia wskazywana była jako najpotężniejsza fortca w całej Afryce. Miasto w odpowiednim kierunku zaczęło się rozwijać dopiero po XVI wieku. Plaże miejscowości są czyste oraz szerokie. Ogromnym plusem jest również ich szerokość oraz piasek. Jest to doskonałe miejsce do wypoczywania – zapewni wam nowoczesne rozwiązania połączone z tradycyjną zabudową.

Jezeli chcesz się podzielić praktycznymi informacjami z Twojego pobytu w Mahdia to napisz tutaj. Co opisywać? Zerknij na nasze inne artykuły np. Złote Piaski lub poprostu zapytaj w mailu.

Hotele w miejscowości Mahdia: Mahdia Palace, Riu El Mansour, Thapsus, Vincci Nour Palace,

Podyskutuj o Mahdia na forum (proszę nie umawiać się na wyjazdy w komentarzach!)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x