Idealna wycieczka? Rowerowa!

Niewiele rzeczy tak dobrze tworzy atmosferę i buduje relacje, jak wspólne przygody i zadania do wykonania. Wycieczki wydają się być do tego stworzone.

Niewiele jest osób nielubiących wycieczek. Są one bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, nawet jeśli na pozór nie mamy go zbyt wiele. Na pewno zdarza się wam, że co jakiś czas dopada was niedzielna nuda. To czas, zwykle po obiedzie, kiedy nie mając konkretnych planów na resztę dnia i perspektywę nudnego popołudnia przed telewizorem, nie bardzo wiemy co ze sobą zrobić. Z pomocą może nam przyjść rower i wycieczka po okolicznych trasach.

Wycieczka rowerowa jest dobra pod kilkoma względami. W wielu przypadkach np. wspomnianego braku planów na wolne popołudnie, czy niepewnej sytuacji pogodowej, może być opcją last minute. Kolejnym plusem rowerowego rozwiązania jest praktycznie brak przygotowań w przypadku krótszej trasy. Wystarczy wyjąc z szafy odpowiednie do pogody ubranie oraz napełnić bidony, choć i to nie jest koniecznie, bo zawsze można zatrzymać się przy sklepie, by kupić coś do picia. W przypadku dłuższej trasy, przygotowań jest nieco więcej, ale i znacznie zwiększają się możliwości krajoznawcze. Planując wycieczkę z całą rodziną dzień wcześniej, można wytyczyć trasę przejazdu na mapie zaznaczając orientacyjne miejsca postojów. Taki postój można przeznaczyć na piknik, ciekawych miejsc jest wiele, często w promieniu kilku czy kilkunastu kilometrów od naszego miejsca zamieszkania, których z różnych powodów nie mieliśmy jeszcze okazji odwiedzić. Śmiało możemy zdać się też na gotowe trasy rowerowe, przebiegające niemal przez każde miasto. Czasem są to kilkukilometrowe pojedyncze odcinki, ale czasami możemy trafić na element długiego szlaku wiodącego nieraz przez kilka państw. Zaletą takiego wyboru jest oznakowanie trasy, więc trzeba się naprawdę bardzo postarać żeby pobłądzić. Ponadto trasy wytyczne są w miejscach spokojnych, malowniczych i przebiegają obok miejsc historycznych. W ostatnim przypadku możemy być pewni, że wybierając oznaczoną trasę przy zabytku znajdziemy jego dokładny opis, więc przy okazji weźmiemy udział w darmowej, żywej lekcji historii.

Podsumowując wycieczka rowerowa jest znakomitym rozwiązaniem dla całej rodziny, nie wymagającym dużej ilości wolnego czasu. Nie generuje też zbytnich kosztów, co często jest istotnym czynnikiem. Poza tym rower jest znów trendy, bo jest „eco”, jak mawiają telewizyjni celebryci, więc dbając o przyjemne spędzenie swojego wolnego czasu, nie musimy truć środowiska samochodowymi spalinami. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem modnego europejskiego roweru, warto zapoznać się z ofertą sklepu twojrower.eu, specjalizującego się w sprzedaży tego typu jednośladów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x