Hotel Czarny Potok

Hotel Czarny Potok zlokalizowany jest w przepięknej miejscowości Krynica Zdrój w dzielnicy „Czarny Potok”. Znajduje się ona w Beskidzie Sądeckim, w województwie małopolskim. Krynica Zdrój położona jest w dolinie potoku Kryniczanka a dookoła są wzgórza Góry Parkowej, Jasiennika oraz Krzyżowej.

Ciąg komunikacyjny jakim można dostać się do tej malowniczej miejscowości jest bardzo dobrze rozbudowany, dojedziemy tam pociągiem, autobusem oraz (bardzo wygodnie) autem.

Każdy kto przyjedzie na wypoczynek, bądź nawet spotkanie służbowe, będzie mógł bardzo miło spędzić czas i dobrze się zrelaksować. Krynica Zdrój zapewnia Nam bardzo dużo atrakcji. Dookoła znajduje się wiele miejsc na piesze wędrówki, trasy rowerowe, ale przede wszystkim wiele zabytków oraz miejsc do zwiedzania.

Zainteresowani mogą podążać Szlakami Architektury Drewnianej:

– Cerkwie Klucza Muszyńskiego

– Szlak Cerkwi Łemkowskich

– Drewniana Zabudowa

Przyjeżdżając na wypoczynek do Hotelu Czarny Potok można liczyć na wiele atrakcji przemierzając szlak obejmujący 267 perełek w architekturze drewnianej. Wśród nich znajdą się kościoły, dzwonnice, cerkwie, kaplice, szlacheckie dwory oraz wiejskie chałupy. Wiele z tych obiektów wpisanych jest na światową listę UNESCO.

Ciekawych historii oraz korzeni kultury na pewno zainteresują znajdujące się w okolicy Hotelu Czarny Potok oraz okolicznych miejscowości muzea:

– Muzeum Nikifora

– Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie

– Muzeum Zabawek

– Muzeum Regionalne – Muszyna

– Muzeum Turystyki Górskiej

Natomiast tych, którzy uwielbiają „wychodzić w teren” z pewnością zainteresują ruiny zamku w Muszynie. Ruiny te znajdują się w paśmie Koziejówki na wysokości 636 m, na wzgórzu potocznie nazywanym „Basztą”. Dla zwiedzających przygotowana jest ścieżka spacerowa w parku „Baszta”, obejmuje ona skwer, Kapliczkę Matki Boskiej, ruiny, figurkę Najświętszej Marii Panny, oraz ogólnodostępnego źródła wody mineralnej „Anna”.

Każdy kto przyjeżdża do Hotelu Czarny Potok może świadomie korzystać z dobrodziejstw pięknej okolicy Krynicy Zdrój. Okoliczne tereny zapewnią niespotykaną ilość wrażeń.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x