Grecja – praktyczne porady

Grecja to bez wątpienia jedno z najwspanialszych miejsc na spędzenie wakacji. Zresztą kurorty takie jak Paralia, Leptopkaria, Kokino Nero, Nei Pori czy też wyspy takie jak Korfu, Rodos czy Zakhyntos potrafią zaoferować tak wiele, że zauroczą każdego turystę. Poniżej postaraliśmy się zebrać najważniejsze porady jakie powinniście brać po uwagę wybierając się na wakacje do Grecji.

1. Nie korzystaj z pakietu all inclusive! – to, że w Egipcie, Tunezji czy Turcji miałeś okazję korzystać z bogatego all nie oznacza, że tak jest wszędzie. Pakiet all w Grecji to po prostu automatyczne zniechęca do tutejszego jedzenia. Grecy zupełnie się nie przykładają.
2. Jedz jak najwięcej na mieście – Greckie jedzenie jest super, ale wyłącznie w knajpach, a nie w hotelach. Podawana żywność jest rewelacyjna, dlatego jeśli będziecie mieć oferowane jedzenie w formie szwedzkiego stołu to nieb bierzcie tego pod uwagę!
2. Z Grecji można bardzo tanio dzwonić do Polski – dostępna jest karta za 5 Euro, dzięki które z budek telefonicznych dzwonić możecie przez kilka godzin na telefony stacjonarne. Najbardziej opłaca się dzwonić po godzinie 20 czasu miejscowego.
3. W Grecji cisza nocna obowiązuje od 23 (tak było przynajmniej podczas wakacji), dlatego po tej godzinie polecam być cicho, bo w przeciwnym wypadku mogą to być wasze najdroższe wakacje w życiu.
4. Grecy pielęgnują sjestę. Jeśli myślicie, że powiedzenie – „co masz zrobić dziś zrób pojutrze, a będziesz mieć 2 dni wolnego” jest tylko powiedzeniem to się mylicie. Grek kończy prace wraz z rozpoczęciem sjesty, a rozpoczyna ją ponownie po 2-4 godzinach, chyba, że dojdzie do wniosku, iż… nie ma siły na dalszą pracę, więc idzie spać….
5. Grecja to świątynia podróbek – te wszystkie markowe perfumy, które widzieć będzie w sklepach w cenach 3-5 Euro to podróbki, których zapach utrzymuje się przez kilka minut.
6. Jeśli przebywasz na obszarze Grecji kontynentalnej to koniecznie musisz zobaczyć popularne Klasztory na Meteorach bądź Ateny – miejsca te są niesamowite, każdy powinien je przynajmniej raz w życiu zobaczyć.
7. W hotelach greckich panujecie zakaz…. wrzucania papieru toaletowego. Odpowiednie oznaczenie zobaczysz we wszystkich toaletach, a związane jest to z tutejszymi rurami, które są mało odporne i cienkie, poprzez co bardzo często rury się zapychają.
8. Odzież w Grecji jest znacznie tańsza niż w Polsce. Co ciekawe na greckich bazarach zobaczycie odzież sprzedawaną na bazarach polskich, z tą różnicą, że ceny w Grecji są nawet kilkakrotnie niższe niż w Polsce!
9. W cenie wejścia na dyskotekę, z reguły otrzymuje się drink. Tak wygląda to w większości klubów na Riwierze Olimpijskiej jak również na poszczególnych wyspach.
10 W greckich kurortach wcale nie musisz znać języka obcego, gdyż możesz równie dobrze porozumieć się w języku polskim, jak że właściciele poszczególnych restauracji to oczywiście poligloci.
11. Mimo, że Grecja to strefa euro to ceny nie są aż tak wysokie jako mogłoby się wydawać. Za około 20-25 złotych kupicie obiad, którym naje się nawet duży mężczyzna. Ponadto każdy produkt znaleźć można w polskich cenach, jeśli tylko poszuka się na mieście. Alkohol również jest na tyle tani, że przywożenie go z polski zupełnie mija się z celem.
12. Jeśli wasz hotel nie posiada prywatnej plaży to zawsze musicie płacić za korzystanie z leżaków oraz parasoli. Najczęściej jest to kwota w okolicach 4 Euro za dzień, a jeśli leżaki przynależą do barku to w cenie otrzymujecie drinka.
13. W Grecji pływają meduzy w wodzie, dlatego jeśli zobaczycie je w swoim pobliżu to uciekajcie – mogą wyrządzić wam wiele szkód łącznie z całkowitym zniszczeniem wakacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x