GPS dla psa – dlaczego się przyda?

Wiele ras psów słynie z zamiłowania do aktywności fizycznej i z instynktu łowcy. Zapisane jest to w charakterystyce danej rasy. Jeśli masz takiego psa w domu, musisz zapewnić mu na co dzień odpowiednią dawkę ruchu. Najlepiej, aby pies miał duży wybieg na działce i mógł z niego swobodnie korzystać. Problem w tym, że taki żywiołowy czworonóg łatwo może przeskoczyć ogrodzenie i pomknąć za kotem czy wiewiórką. Jego instynkt może odezwać się na spacerze i wówczas nietrudno o to, by zniknął ci z horyzontu. Co wtedy? Łatwo go znajdziesz, jeśli wcześniej wyposażysz swojego pupila w GPS dla psa. Z jakich powodów może on okazać się przydatnym gadżetem?

Więcej swobody dla psa – pod kontrolą właściciela

W przypadku, gdy twój pies jest żywiołowy, nieco nieobliczalny i nigdy nie wiesz, czy dany dźwięk, zapach czy widok nie wyzwoli w nim instynktu prawdziwego łowcy, zaopatrz go na wszelki wypadek w nadajnik GPS dla psa, taki jak od firmy Calmean (https://www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/). Niewielki gadżet przypniesz bez problemu do obroży. Jest wodoodporny i ma pulsujące światełko, pozwalające na łatwiejsze zlokalizowanie pupila nawet po zmroku.

Najważniejsze jednak jest to, że GPS dla psa przydaje się, jeśli czworonóg wiedziony instynktem, pomknie w głębinę lasu, na pola czy ucieknie w inne miejsce. Stracisz go z oczu, ale łatwo przyjdzie ci go odnaleźć, jeśli będzie wyposażony w GPS. Taki sygnał umożliwi ci określenie położenia zwierzęcia z dokładnością nawet do kilku metrów, z wykorzystaniem aplikacji w twoim telefonie. Da ci to nieoceniony spokój i zabezpieczy zwierzaka. GPS dla psa przyda się i w innych sytuacjach.

Kiedy pies ucieknie z posesji, przeskoczy płot i pójdzie na samodzielną wycieczkę, niewykluczone, że ktoś go znajdzie i zamknie w swoim domu. Nie sposób będzie go odnaleźć, dlatego GPS dla psa ułatwi ci jego zlokalizowanie w takim przypadku.

Kradzież rasowego pupila

Zdarza się, że psy padają łupem złodziei, którzy doskonale wiedzą, jak dużo pieniędzy mogą wziąć od niczego nieświadomego kupca za rasowe zwierzę. Mały, niepozorny nadajnik GPS przy obroży spowoduje, że nawet przy kradzieży będziesz mógł zlokalizować czworonoga i szybko do niego dotrzeć. Zwierzę będzie więc dobrze chronione również i przed taką ewentualnością.

GPS dla psa przydaje się w wielu sytuacjach, dlatego być może i w twoim przypadku zainwestowanie w taki gadżet dla swojego pupila okaże się trafioną decyzją. Wybierz urządzenie, które będzie miało wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne, zalanie i będzie odporne na wilgoć. Dobrym pomysłem jest wyposażenie go dodatkowo w lampki ostrzegawcze, które zauważysz po zmroku z dużej odległości na wolnej przestrzeni. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: https://www.calmean.com/blog/.

 

Portal turystyczny turysci.info