Costa Brava – błogi wypoczynek na Dzikim Wybrzeżu

Hiszpańskie wybrzeże Costa Brava to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na urlop wśród europejskich turystów. Słoneczna pogoda, długie piaszczyste plaże, mnogość klubów oraz kulturowe bogactwo Katalonii to największe atuty wypoczynku na malowniczym „Dzikim Wybrzeżu”.

Costa Brava dla miłośników słonecznych kąpieli – gdzie pojechać?

Najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową na Costa Brava jest Lloret de Mar, które swoją sławę zyskało przede wszystkim dzięki wspaniałej, dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Liczne kluby z żywiołową muzyką, w których huczna impreza toczy się do wczesnych godzin porannych, puby oraz lokalne restauracje zapewniają moc wrażeń osobom preferującym bierne spędzanie wolnego czasu.

Długa piaszczysta plaża oraz ciepła lazurowa woda Morza Śródziemnego zadowolą miłośników słonecznych kąpieli. Innymi znanymi kurortami na Costa Brava są Santa Susanna, Calella oraz Tossa de Mar.

Co warto zobaczyć na Costa Brava? – atrakcje dla zwiedzających

Wśród podróżnych z całego świata największym zainteresowaniem na Dzikim Wybrzeżu cieszy się magiczna Barcelona. Unikalny charakter miasta, panująca w nim atmosfera, a przede wszystkim słynne dzieła Gaüdiego przyciągają do katalońskiej stolicy miłośników architektury i turystów, pragnących zbliżyć się do kultury Katalończyków. Symbolem miasta stała się, do dziś nieukończona, bazylika Sagrada Familia, zaprojektowana przez Antonio Gaüdiego. Prace nad jej budową trwają od 1882 r.

Do najważniejszych atrakcji Barcelony zaliczyć należy również inne dzieła Gaüdiego, jak np.: bajkowy Parc Güell z zapierającą dech w piersiach Salą Kolumnową oraz tarasem widokowym, z którego rozpościera się widok na miasto; Casa Mila oraz Casa Calvet. Wśród atrakcji metropolii wymienić należy również słynny stadion FC Barcelony „Camp Nou”, oraz kolumnę Krzysztofa Kolumba.

Liczne zabytki oraz słoneczne plaże, przyciągające miękkim piaskiem i ciepłą wodą sprawiają, iż co roku tysiące turystów spędzają swój urlop na Costa Brava. Wczasy na wybrzeżu zapewnią relaks osobom szukającym spokoju, a podróż do tajemniczej i urzekającej swoim pięknem Barcelony na długo zapadnie w pamięć.

Polecane oferty wczasów na Costa Brava można znaleźć pod adresem www.hiszpania.com.pl/wakacje/costa-brava-girona.xml

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x