Antalya

Antalya to stolica Riwiery Tureckiej I zarazem największe miasto śródziemnomorskiego wybrzeża Turcji. Kurort kusi odwiedzających dużą ilościa zabytków, a także nowoczesnymi hotelami. Na Starym Mieście znajduje się port rzymski liczący sobie 38 metrów, który obecnie służy jako przystań jachtowa. Warto również zobaczyć park miejski.

Sprawdź hotele w Antalya: Miracle De Lux Resort , Sherwood Breezes , Titanic

Jezeli chcesz się podzielić praktycznymi informacjami z Twojego pobytu w Antalya to napisz tutaj. Co opisywać? Zerknij na nasze inne artykuły np. Złote Piaski lub poprostu zapytaj w mailu.

Podyskutuj o Antalya na forum (proszę nie umawiać się na wyjazdy w komentarzach!)

turysci.info: Byliśmy tam!

Antalya jest malowniczo położonym kurortem turystycznym, oraz największym miastem Riwiery Tureckiej. Kurort ten cieszy się wielkim uznaniem turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata.
Piękne, piaszczyste plaże, strzeliste, zbocza gór schodzące wprost do morza oraz palmy są nie odzownym atutem tego miejsca. Wielkim plusem Antalya’i, jest także posiadanie międzynarodowego portu lotniczego, co jest wielkim plusem dla turystów odwiedzających to miasto, ponieważ transfer z lotniska do hotelu jest bardzo krótki i niemęczący. Z całą pewnością Antalya to wizytówka Turcji. Ekskluzywne i wygodne hotele spełniają wszelkie wymogi i standardy europejskiego poziomu. W szczególności, najmłodsza i zarazem najnowocześniejsza dzielnica hotelowa, Lara wyróżnia się pod tym względem. Bowiem tylko tu obok siebie można zobaczyć takie dzieła architektury jak: Hotel Titanic, Jumbo-get, Kreml czy dwie bliźniacze wierze hotelu Mirakle, do złudzenia przypominające oryginały.
Wyżej wymienione hotele to bardzo ekskluzywne, wyróżniające się i wygodne ośrodki turystyczne przygotowane na przyjęcie zarówno rodzin z dziećmi, jak i par. Jeżeli chodzi o nasze pociechy, to w szczególności na pewno do gustu przypadnie im hotel Titanic, ponieważ posiada brodzik, aqua park, kryty basen i mini aqua park, a także wiele atrakcyjnych animacji. Dla par wymarzonym miejsce na romantyczne wakacje będzie hotel Mirakle De Lux Resort. Hotel ten świadczy usługi na najwyższym poziomie i przeznaczony jest dla najbardziej wymagających klientów. Korty tenisowe, dyskoteka, nurkowanie i nauka tańca na pewno umilą i wzbogacą spędzony tam czas.

Nie zapominajmy jednak, że Antalya to nie tylko hotele i plaże, ale w dużej mierze także zabytki. Będąc w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć, niektóre z nich, takie chodźmy jak:

* Żałobny Minaret, mierzący 38 m wysokości i będący atrakcją tamtejszego Starego Miasta,

* Zabytkową dzielnicę Koleici, gdzie możemy przechadzając się wąskimi, romantycznymi uliczkami, podziwiać Osmańska architekturę.

Kiedy zmęczy nas już zwiedzanie, warto udać się do jednej z wielu znakomitych restauracji, trzeba jednak pamiętać by jeść tylko w tych miejscach, gdzie widzimy europejczyków. Starajmy się omijać małe bary, gdyż oferowane w nich potrawy mogą nie być należycie przygotowane do spożycia i zaszkodzić nam. Nasz żołądek nie jest przygotowany na tamtejsza florę bakteryjną. Warto też pamiętać, by przed spożyciem posiłku należycie umyć ręce, a wodę pic tylko z zakorkowanych butelek, które kelner otwiera wyłącznie na naszych oczach.

Powracając do restauracji i lokali, to nie są one w Turcji drogie. A oto przykładowe ceny w Turcji, na jakie natrafimy podczas pobytu w tym kraju (ceny podawane w nowych lirach tureckich):

* Piwo Efes Pils 0, 5 l – 2,5

* Piwo Efes Pils w restauracji 0, 33 l – od 2, 5 do 5

* Coca Cola 1 l – 1,75

* Kebab restauracja – 5

* Wino lampka od 2,5

* Chleb – od 0, 7 do 1

* Wino 1l od 8

Powinniśmy być bardzo czujni, gdyż kelnerzy nie są najlepszymi matematykami, przynajmniej, jeżeli chodzi o końcowy rachunek dla nas, więc uważajmy i dokładnie przeliczajmy pieniądze, abyśmy nie zostali oszukani. Można płacić i w Euro i w Dolarach, i ichnimi tureckimi pieniędzmi. Oczywiście najbardziej opłaca się płacić turecką walutą, ponieważ jej przeliczenia na wyżej wymienione waluty nie zawsze są korzystne dla naszej kieszeni.

Autor: Monika Białobrzeska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x