3 powody, dla których potrzebujesz polisy turystycznej

Lada dzień wyjedziesz na długo wyczekiwany urlop za granicą. Załatwiłeś niezbędne formalności, zarezerwowałeś hotel, ułożyłeś plan pobytu – ale czy kupiłeś ubezpieczenie turystyczne? Sporo ryzykujesz jego brakiem – sprawdź zatem trzy powody, dla których warto je posiadać.

Nie płacisz za leczenie za granicą

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogie jest leczenie za granicą. Przekonują się o tym dopiero wtedy, gdy dostają rachunek. Jadąc na urlop, nastawiasz się na zabawę, wypoczynek i zwiedzanie – nie dopuszczasz do siebie myśli o chorobie. Tymczasem taka przykra niespodzianka może ci się przytrafić wszędzie. Narty we Włoszech i złamana kość podudzia? 7-dniowa hospitalizacja będzie kosztować ponad 3300 EUR. Ostre zatrucie pokarmowe z odwodnieniem w Egipcie? Jeden dzień pobytu w szpitalu i jesteś lżejszy o przeszło 1300 EUR. Atak kamicy nerkowej w Grecji i 8 dni w szpitalu? Będziesz musiał zapłacić prawie 12000 EUR. Zakup polisy turystycznej na Rankomat.pl z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) uchroni cię przed tymi wydatkami. Jaka suma będzie odpowiednia? Wszystko zależy od tego, dokąd się wybierasz, np. w państwach UE wystarczy ubezpieczenie KL na 100-120 tys. zł.

Za transport medyczny płaci ubezpieczyciel

Transport medyczny to bardzo droga usługa. Jej koszt pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe, o ile oczywiście posiadasz polisę. Jeśli nie, wydatki ponosisz z własnej kieszeni, a są one w stanie zrujnować domowy budżet – zastanów się więc dobrze czy na pewno cię na nie stać. Jakiego rzędu stawki wchodzą w rachubę? Przykładowo transport karetką z Francji wyceniany jest na ok. 5000 zł, karetką z medyczną asystą z Włoch – na ponad 6200 zł, lotniczy w pozycji leżącej z Austrii – na ok. 17000 zł, zaś wyspecjalizowanym ambulansem lotniczym i karetką z asystą medyczną z Turcji – na ok. 66500 zł.

EKUZ ci nie wystarczy

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument uprawniający do korzystania z podstawowej opieki medycznej na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej i EFTA. Pamiętaj jednak o ograniczeniach wynikających z posiadania karty. Przede wszystkim przyda ci się ona jedynie w publicznych placówkach służby zdrowia mających podpisaną umowę z odpowiednikiem polskiego NFZ. Nie zapewni ci ona dostępu do darmowej opieki medycznej – musisz przestrzegać zasad obowiązujących w danym kraju. Jeżeli jego obywatele korzystają z niektórych świadczeń bezpłatnie – ty również, lecz jeśli za nie płacą – ty także jesteś do tego zobligowany. Poza obszarem UE i EFTA karta jest bezużyteczna. Z tych właśnie względów powinieneś nabyć polisę turystyczną.

Wybór ubezpieczeń na Rankomat.pl jest spory – przekonasz się o tym, porównując oferty wedle indywidualnych kryteriów. Gdy zdecydujesz się na którąś z propozycji, możesz od razu sfinalizować transakcję. Cała procedura nie potrwa więcej niż kilkanaście minut. Przeglądając oferty zwracaj uwagę na takie elementy jak: ogólna suma ubezpieczenia, sumy poszczególnych ubezpieczeń (OC, NNW, KL itp.), zakres ochrony ubezpieczeniowej i wykluczenia oraz dodatkowe opcje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Portal turystyczny turysci.info
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x